אאא

גוגל בריטניה מתכוונת השבוע להגיש למועצת קמדן את התוכניות למטה הענק שהיא מעוניינת לבנות בלונדון. התוכניות כוללות מסלול ריצה באורך 200 מטרים על הגג, בריכת שחייה עם שלושה מסלולים, חדרי עיסוי, שורה של חדרים לאימוני כושר ואזור משחקים - כדורסל, קטרגל ובדמינטון. העובדים הפחות אנרגטיים יוכלו להתמקם על גרם מדרגות אלכסוני שישמש גם כאזור ישיבה ויחצה את 11 הקומות בבניין לפני שיגיע לגינה בגג. המתחם כולל גם אודיטוריום עם מעל 200 מושבים, שבו יושקו מוצרים חדשים.

הבניין בשטח של 93 אלף מ"ר ירכיב את מטה החברה בעיר לצד המשרדים הקיימים של גוגל בלונדון באזור קינג'ס קרוס.

התוכניות החדשות יחליפו עיצוב קודם שנועד לאתר בסמוך לתחנת הרכבת של קינג'ס קרוס ואושר כבר ב-2013. גוגל מעסיקה כיום 4,000 עובדים בממלכה, מרביתם במשרדים בסמוך לאתר החדש. הבנייה תצא לדרך בשנה הבאה. על פי המגזין Architect’s Journal, עלות הפרויקט תעמוד על מיליארד ליש"ט.

לצורך הפרויקט שכרה גוגל שורה של אדריכלים ומעצבים, ביניהם תומאס הת'רוויק, שמעורב גם בתכנון המטה החדש של החברה בקליפורניה, ונחשב כמי שעיצב מחדש את אוטובוס הקומתיים של לונדון.

גוגל היא אחת מכמה חברות טכנולוגיה, כולל סנאפ ואפל, שמרחיבות את המשרדים שלהן בלונדון זאת על אף חוסר הוודאות הנלווה לברקזיט. "כאן בבריטניה, ברור לי שלמדעי המחשב יש עתיד נהדר הודות לעובדים הכישרוניים, המוסדות החינוכיים והתשוקה לחדשנות שמקיפים אותנו", אמר בנובמבר מנכ"ל גוגל, סונדר פיצ'אי.

התוכניות המקוריות אושרו ב-2013, נדחו ולאחר מכן בוטלו, כשלפי אחד הדיווחים מייסד החברה לארי פייג' טען שהן "משעממות מדי". עם זאת, גם התוכניות הנוכחיות לא שונות במיוחד מהתוכניות המקוריות, שגם כללו בניין בן 11 קומות ובריכת שחייה. בינתיים עוד לא התחילה פעילות באתר המתוכנן, והוא משמש כמקום האחסון של התפאורה של ההצגה The Railway Children.