אאא

הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל/ימ"ר מרכז, נעצרו במהלך השבועות האחרונים תושבי ג'לג'וליה, שתכננו לבצע פיגוע טרור.

במסגרת החקירה, נעצרו 7 תושבי ג'לג'וליה בחשד לסחר באמצעי לחימה בלתי חוקיים.

אחד החשודים המרכזיים שנעצרו לחקירה, הוא מחמוד מחמד עבד אלכרים דאוד, יליד 1996, בחקירתו התברר כי מחמוד דאוד, שהיה מעורב בסחר באמצעי לחימה, נחשף לפרטים אודות פיגוע בישראל שתכננו שני אחים, תושבי ג'לג'וליה.
בעקבות העולה בחקירתו של מחמוד דאוד, נעצרו שני האחים פקי תושבי ג'לג'וליה.

בחקירה עלה כי אדם פקי ביקר בדצמבר 2014 ברצועת עזה כדי להשתתף בחתונה משפחתית. במהלך ביקורו גויס אדם לחמאס על ידי אחיו למחצה, מחמד, וכן על ידי פעיל חמאס נוסף מהרצועה, חסן ע'מאצי, ואף ביצע אימון צבאי שכלל ירי.

באימון זה השתתף גם בכיר החמאס חסן ג'עברי, אחיו של אחמד ג'עברי, ראש הזרוע הצבאית של חמאס שנהרג בשנת 2012 במהלך "צוק איתן".

באפריל 2017, התבקש אדם על ידי אחיו למחצה, מחמד פקי, פעיל חמאס המתגורר ברצועת עזה, לקדם פיגוע התנקשות בקצין ישראלי כנקמה על מותו במרץ 2017 של מאזן פקהא, בכיר חמאס ברצועת עזה. לצורך כך התבקש אדם, ע"י אחיו למחצה, לרכוש אמל"ח, לאתר יעד לפיגוע ולגייס פעיל נוסף לסייע לו בביצוע הפיגוע.

לשם קידום תכנית ההתנקשות פנה אדם לתושב ג'לג'וליה, יאסין מע'ארי, וניסה לרכוש ממנו שני אקדחים ומשתיקי קול, שהיו אמורים לשמש לביצוע הפיגוע.

אח נוסף, פראס, נעצר בחשד שהיה מודע לתכנון ואף סייע למחמד פקי ליצור קשר חשאי עם אדם באמצעות מכשיר הסלולר שלו.

מהשב"כ נמסר כי ממצאי החקירה מחדדים היטב את הסיכון הנשקף מהזיקה בין העולם הפלילי והביטחוני, בדגש על זליגת אמצעי לחימה מעבריינים לפעילי טרור. החיבור בין הפלילי לביטחוני מהווה איום ממשי. כמו כן, החקירה ממחישה כיצד מנצל חמאס את המדיניות ההומניטרית של ישראל מול רצועת עזה, לרבות ניצול ביקורי בני משפחה, חולים הזקוקים לטיפולים רפואיים וכן סוחרים למטרות טרור.

היום (ה') הגישה פרקליטות מחוז המרכז בבית המשפט המחוזי למחוז מרכז כתבי אישום נגד הארבעה בעבירות חמורות לפי חוק המאבק בטרור.