אאא

שבועות לא קלים עוברים על קטאר מאז הכריזו מדינות ערב בהובלת סעודיה על חרם נגדה. אך כעת היא יכולה להתנחם בהכתרתה של חברת התעופה הלאומית קטאר איירווייז לטובה בעולם. זאת במסגרת טקס חלוקת הפרסים השנתי שמקיים אתר התעופה סקייטרקס (Skytrax).

אל על לא נכללה בין 100 הראשונות וגם לא בין 10 חברות התעופה הטובות ביותר במזה"ת. עם זאת, מותג הלואו קוסט שלה UP הוא הנציגות הישראלית היחידה ברשימה ודורג חמישי בדירוג חברות הלואו קוסט הטובות ביותר במזה"ת.

לעומת זאת, סינגפור איירליינס, אול ניפון היפנית, אמירייטס וקתאי פסיפיק סוגרות את החמישייה הראשונה. אווה אייר מטייוואן דורגה שישית בעוד שלופטהנזה שהוכתרה כחברת התעופה הטובה ביותר באירופה הסתפקה במקום השישי הכללי. אתיחאד איירוויז, האינאן איירליינס הסינית וגרודה אינדונזיה סוגרות את העשירייה.

זו הזכייה הרביעית של קטאר איירווייז בעשר השנים האחרונות, לאחר שכבר זכתה בתואר ב-2011, 2012 ו-2015. בשנה שעברה היא הסתפקה במקום השני אחרי יריבתה מהמפרץ הפרסי אמירייטס.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

קטאר איירווייז זכתה גם בתארים מחלקת העסקים הטובה בעולם וחברת התעופה הטובה ביותר במזה"ת.

הפרס הנחשק מוגדר לעיתים כ"אוסקר של תעשיית התעופה", ואמור לשמש כנקודת אור נחוצה לחברה הקטארית, שבשל המשבר הדיפלומטי הורחקה משווקים מרכזיים באיחוד האמירויות הערביות, בחריין, מצרים וסעודיה. החברה גם התמודדה בחודשים האחרונים עם ההשלכות הפיננסיות כתוצאה מהאיסור לעלות למטוס מכשירים אלקטרונים גדולים בטיסות לארה"ב ובריטניה.

זוכות נוספות בטקס שנערך אתמול (ג') ביריד התעופה בפריז הן אייר אסיה שנבחרה לחברת הלואו קוסט הטובה בעולם ואתיחאד שהיא בעלת המחלקה הראשונה הטובה ביותר. ההחלטה על הזוכות מבוססת על סקרים עצמאיים בקרב 19.87 מיליון נוסעים מ-105 מדינות ברחבי העולם.