אאא

השמועות על השקת הנוט 8 היו נכונות: על פי מידע מבוסס שהגיע לסוכנות רויטרס, סמסונג צפויה להשיק את פאבלט הדגל שלה באמצע אוגוסט הקרוב, מוקדם מהצפוי.

החברה נהגה להשיק את מכשירי סדרת הפאבלטים נוט בספטמבר-אוקטובר, מעט לפני השקת האייפון המסורתית, אך כעת נראה שהיצרנית לא רוצה לקחת סיכון שמכונת השיווק המשומנת של אפל תטביע את הנוט 8 בגל שמועות האייפון שמופיעות לקראת חשיפתו. בנוסף, האייפון הבא אמור לסמן את עשר שנותיה של אפל בתחום וככל הנראה יציע תכונות חדשות וייחודיות.

סמסונג זקוקה לנוט 8 כדי לסגור את הפער מול האייפון החדש ומול האייפון 7 שצפוי ככל הנראה לקבל גם שדרוג לגרסה S במקביל להשקת האייפון 8. הנוט 7 יצר אכזבה רבתי מסמסונג, בעקבות נטיית הסוללה שלו להתלקח ספונטנית. הנוט 8 אמור להציע את שילוב הטכנולוגיות המתקדמות ביותר שהחברה יכולה להציע בשלב הנוכחי בתחומי העיצוב, התצוגה והממשק.

בתוך כך, נודע כי גם סדרת גלקסי S של סמסונג אינה תואמת את הציפיות של החברה, על אף שהמכשיר זכה לביקורות מהללות ברחבי העולם ואף הוגדר לא אחת כאנדרואיד הטוב בשוק. חברת המחקר קנטר פרסמה לאחרונה מחקר שמסכם את מצב שוק הסמארטפונים עד סוף אפריל 17, ממנו עולה שהמכירות הגלקסי S8 לא הצליחו להכות את מכירות ה-S7 בתקופה המקבילה אשתקד. בארה"ב ה-S8 השיגו נתח שוק של 8.1% לעומת נתח שוק של 8.8% בתקופה המקבילה עבור ה-S7 וה-S7 אדג'.

עם זאת יש לציין שארה"ב הייתה מאז ומעולם שוק קשה עבור סמסונג מכיוון שאפל שולטת בו ביד רמה. לפי קנטר, גם LG ומכשירי הפיקסל של גוגל לא הצליחו לרשום עליה משמעותית בארה"ב, אם כי באירופה המצב הפוך ומכירותיהם של מכשירי האנדרואיד התחזקו על חשבון האייפון. וואווי אפילו הצליחה לתפוס 9% מהשוק הבריטי עם מכשיר ה-P10 שלה - הישג נאה עבור החברה הסינית.