אאא

כולם יודעים את זה שאחד הדברים המטרידים ביותר בטיסות הוא לא בהכרח החשש מהתרסקות, אלא הפחד מזהותו של האדם במושב ליד.

אין לדעת אם בצמוד לכם יתיישב אדם קולני, כזה שאינו מתחשב בסביבת או שמדיף ריח לא נעים. על מנת להקל על המצוקה, בחברת התעופה איתיחאד איירווייז של הנסיכות אבו דאבי, מאפשרים לנוסעים לשמור את המושב לידם ריק.

השירות החדש, שנקרא "פטור משכנים" הושק בשבוע שעבר במחלקת תיירים, והוא מאפשר לנוסעים לשלם יותר כדי שהמושבים מסביבם יישארו ריקים, והם יוכלו ליהנות מיותר מרחב תנועה ואולי אפילו לשכב על שני המשובים.

השיטה פועלת בצורה הבאה: לפני הטיסה, הנוסע יכול להגיש באינטרנט הצעת מחיר למושב אחד ועד שלושה מושבים לידו, זאת בהתבסס על סוג המטוס ושיעור התפוסה בו. באתיחאד מדגישים כי אין ערובה לכך שהנוסעים ישיגו את המושבים הנוספים, אך הם יקבלו אישור סופי לכך עד 32 שעות לפני הטיסה. אם ההצעה מתקבלת, הנוסע ישלם על כך שהמושבים יישארו ריקים וייהנה מהמרחב. אם לא, הוא ייאלץ להצטופף ולהתפשר על שכן.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

באיתיחאד לא פירטו כמה יעלה הפינוק, אם כי עבור כל טיסה יהיו סכומי מינימום ומקסימום שניתן להציע.

שירות "פטור משכנים" הוא בין המהלכים שמתכננת איתיחאד בניסיון להגדיל את ההכנסות בשוק הצפוף והתחרותי של חברות התעופה במזרח התיכון.

דרכים יצירתיות נוספות שחברות תעופה אימצו לאחרונה כדי להגדיל את הרווחים כוללות צמצום המושבים כדי להכניס יותר נוסעים לטיסה, וכרטיסים זולים יותר שמחייבים תשלומים נוספים לשירותים בסיסיים כמו העלאת מזוודות.