אאא

דובר צה"ל מסר אמש (שני) כי בעקבות הימשכות הלחימה הפנימית בצדו הסורי של הגבול, ועל מנת לשמור על ביטחון האזרחים, הוגדרו נקודות ריכוזי הקהל באזור פתחת קוניטרה ועמק הבכא כשטח צבאי סגור. הכניסה למרחב תתאפשר לחקלאים בלבד למעט בנקודות הסמוכות לגבול.

גורמים בכירים בצה"ל הסבירו כי מדובר בהחלטה זמנית נוכח הערכת המצב וכי בינתיים אין חסימה של ציר 98.

המשמעות הראשונית של סגירת אזורים הסמוכים לגבול הוא החשש כי התיירים יימנעו מלהגיע לצפון לקראת העונה החמה ביותר של התיירנים באזור - החופש הגדול ובין הזמנים.

"בינתיים אין ביטולים ברוך השם אבל אנחנו חוששים שהמשך של זליגת ירי יחסל לנו את העונה החמה של השנה", אומר ל'כיכר השבת' בעליו של צימר בצפון, "אנחנו לא נעמוד בקיץ נוסף כמו זה של 'צוק איתן' ורבים חוששים מקריסה כלכלית מוחלטת", הוא מוסיף.

כזכור, אתמול בערב עלה חשש לזליגת ירי נוסף לעבר ישראל אך לאחר סריקות בשטח עולה כי מדובר בפגיעה של קליעי מקלע בודדים במחנה אונדו״ף בזיוונית, בצמוד לגדר בצפון רמת הגולן. גורמים בשטח מסרו כי כתוצאה מפגיעת אחד הקליעים הוצתה שריפה בשדה מוקשים סמוך.

בנוסף, צה"ל תקף אמש שני תותחים ומשאית תחמושת השייכים למשטר הסורי בצפון רמת הגולן הסורית, זאת בתגובה לזליגות הירי שבוצעו מוקדם יותר לעבר שטח ישראל.