אאא

במשטרה ממשיכים בחקירת פיגוע הטרור בו נהרגה לוחמת מג"ב הדס מלכא הי"ד, עד כה עצרה המשטרה 4 חשודים.

כאמור מיד לאחר הפיגוע עצרו חוקרי היחידה המרכזית תושב עיסאוויה כבן 52 החשוד שהסיע את המחבלים לירושלים.

בשבוע שעבר נעצר תושב שטחים שארגן וריכז את קבוצת השב"חים, בהם המחבלים, אשר נסעו ברכבו של החשוד מעיסאוויה לירושלים.

מהחקירה ביחידה המרכזית עולה כי החשוד, תושב עיסאוויה, הגיע עם רכבו לשטחים לאזור רמאללה יום קודם לפיגוע, יום חמישי 15.6.17, שם העלה לרכבו תושבי שטחים שאינם בעלי אישורי כניסה לישראל , בהם שלוש המחבלים, אותם הסיע לירושלים להתפלל בהר הבית ברמדאן.

מהחקירה עולה כי החשוד הסיע אותם במסלול ארוך יותר דרך דרום הארץ. עם הגיעם לירושלים ירדו באזור שער שכם וביום לאחר מכן , יום שישי, ביצעו את הפיגוע בו נהרגה הדס מלכא הי"ד.

כמו כן ולאור פניית חוקרי היחידה המרכזית לפרקליטות הצבאית לפתוח בחקירה בגין עבירת הסתה לאלימות ולטרור , נעצרה אמו של אחד המחבלים ובשבוע שעבר נעצר גם אביו, תושבי הכפר דיר אבו משעול.  זאת בעקבות התבטאויותיהם לאחר הפיגוע, גם באמצעות כלי התקשורת.

היום יובאו בפני בית משפט השלום להארכת מעצר נוספת תושב עיסאוויה ותושב השטחים. מעצר אביו של המחבל יוארך היום בבית המשפט הצבאי. מחר תובא אמו של המחבל להארכת מעצרה פעם נוספת.

במשטרה מדגישים כי כל אדם שמסיע שוהים בלתי חוקיים ומעבירם לתוך שטחי ישראל צריך להבין ולצפות שביניהם עלולים להיות גם מפגעים רצחניים שינצלו את הסעתם וכניסתם לישראל במטרה לבצע פיגוע טרור. משכך פועלת המשטרה כל העת בדגש לירושלים וגזרת עוטף ירושלים במטרה למנוע כניסתם של תושבי שטחים ללא היתר כדין ולהעמיד לדין כל מי שמעורב בכך.