אאא

שבועיים לאחר שובם של האחים יוסי וצבי ויליגר לחברת ייבוא המזון שייסדו, הופסקה כהונת אירם גרייבר מנכ"ל החברה. כפי שפורסם הבוקר ב"כלכליסט", השבוע קיימו האחים יוסי וצבי ויליגר שימוע לגרייבר ואתמול העבירו בדירקטוריון את ההחלטה לפטרו בתום כהונה בת שנה וחצי.

עוד נחשף ב"כלכליסט" הבוקר כי שני סמנכ"לים בכירים בחברה, מור אטיאס סמנכ"ל הסחר וגיל יקיר סמנכ"ל הייבוא הגישו את התפטרותם. בנוסף, זומן סמנכ"ל נוסף לשימוע לפני פיטורים שיערך בהמשך השבוע.

פיטורי המנכ"ל היו צפויים על רקע הביקורת הקשה שהטיח גרייבר באחים בראיון ב"כלכליסט" לפני חודש. יחד עם זאת, מדובר במנכ"ל שהביא במהלך השנה בה כיהן כמנכ"ל לשיפור בתוצאות החברה שבאו לידי ביטוי בעלייה של 31% ברווח הנקי שהסתכם ב- 2016 ב-9.8 מיליון שקל. גם המנייה של וילי פוד אינטרנשיונל הנסחרת בנסד"ק זינקה במהלך כהונתו של גרייבר מ- 3.75 דולר בינואר 2016 אז נכנס לתפקיד ל- 7.55 דולר אתמול. גם אם מבקשים לייחס חלק מהזינוק במניה לשובם של האחים ויליגר, הרי שהעליה החדה נרשמה עוד בטרם נודע על כווונתם לשוב לחברה ואפריל האחרון עמד שוויה על 5.86 דולר.

מי שמחליף את גרייבר כמנכ"ל הוא טים קרנקו, ששימש בעבר בתפקידים בכירים בחברות מזון שונות. גורמים בחברה ציינו כי קרנקו הגיע למשרדי וילי פוד בימים האחרונים והוצג על ידי האחים ויליגר כמנכ"ל החדש. זאת עוד בטרם גרייבר פוטר רשמית. גורמים בחברה תיארו כי בשבועיים האחרונים שוררת אווירה קשה במסדרונות החברה ותיארו התנהלות כוחנית מצד האחים ויליגר כלפיהם.

כזכור, באנטרופי קבעו בחודש שעבר החלפת הדירקטוריון במלואו תיצור אי-ודאות ותגרור אחריה גם חילופים בהנהלת החברה. אנטרופי העריכה כי, מהלך כזה עלול לפגוע בממשל התאגידי של החברה וציינה, כי שליטת האחים ויליגר בחברה מבוססת על החזקה הונית נמוכה יחסית, כך שלא קיימת הלימה בין המהלך החריג אותו הם מבקשים להוביל לבין הסיכון הכספי שהושקע על-ידם.