אאא

ח"כ אבי גבאי, אחד משני המועמדים הסופיים בבחירות לראשות מפלגת העבודה, הגיע היום (רביעי) לביתו של ח"כ יצחק בוז'י הרצוג היו"ר המכהן שהודח אתמול מתפקידו, בניסיון לגייס את תמיכתו לקראת הסיבוב השני שיתקיים בשבוע הבא.

מי שלגביו גבאי כבר יכול להיות רגוע, הוא יו"ר העבודה לשעבר אהוד ברק שמשקיף זה זמן רב מבחוץ על המערכת הפוליטית, והודיע היום על תמיכתו בו.

לדבריו, "נתניהו החל לפחד - ובצדק, כי בגבאי יש קסם טרי ורענן של משהו אחר, הוא יכול להוביל מהפך במדינה".

ח"כ עמיר פרץ, המועמד השני שהעפיל אתמול לסיבוב השני בבחירות המקדימות, לא היה זקוק למאמצים מיוחדים כדי לגרום ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן חברו, כדי שיודיע על תמיכתו בו לקראת הסיבוב השני. ניסנקורן נימק את דבריו באומרו: "עמיר מייצג מנהיגות עם ערכים".

הרצוג המובס, היום בכניסה לביתו
הרצוג המובס, היום בכניסה לביתו
הגדלה

יו"ר הסיעה, ח"כ מרב מיכאלי, הודיעה היום אף היא על תמיכתה בעמיר פרץ, לאחר שהיתה בין הבודדים בסיעת העבודה שסירבו לנקוט עמדה פומבית הכולל תמיכה במי משבעת המועמדים בסיבוב הראשון.

פרץ ניסה היום להיראות בטוח בניצחונו הסופי, הקרב, ואמר כי "ביום שני אהפוך למועמד לראשות הממשלה, אין לי ספק שחברי המפלגה יהיו מלוכדים סביבי". בשטח נשמעים קולות רבים הטענים דווקא למומנטום חיובי לו זוכה אבי גבאי, שהפתיע אמש בהפרש הקטן שהגיע אליו בסך הקולות להן זכה יחסית לפרץ, וכן בשל רצונם של מתנגדי פרץ הרבים שהיו עד כה מפוזרים בין 7 מועמדים, למנוע ממנו את הניצחון.