אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח הבוקר (ראשון) את ישיבת הממשלה בפסוקים על רקע החלטת אונסק"ו להכיר במערת המכפלה כאתר מורשת פלסטיני.

"אני מבקש לקרוא מספר בראשית, פרשת חיי שרה: "וַיִּשְׁמַע אַבְרָהָם, אֶל-עֶפְרוֹן, וַיִּשְׁקֹל אַבְרָהָם לְעֶפְרֹן, אֶת-הַכֶּסֶף אֲשֶׁר דִּבֶּר בְּאָזְנֵי בְנֵי-חֵת--אַרְבַּע מֵאוֹת שֶׁקֶל כֶּסֶף, עֹבֵר לַסֹּחֵר... וְאַחֲרֵי-כֵן קָבַר אַבְרָהָם אֶת-שָׂרָה אִשְׁתּוֹ, אֶל-מְעָרַת שְׂדֵה הַמַּכְפֵּלָה עַל-פְּנֵי מַמְרֵא--הִוא חֶבְרוֹן: בְּאֶרֶץ, כְּנָעַן. וַיָּקָם הַשָּׂדֶה וְהַמְּעָרָה אֲשֶׁר-בּוֹ, לְאַבְרָהָם--לַאֲחֻזַּת-קָבֶר: מֵאֵת, בְּנֵי-חֵת" (בראשית פרק כג, פסוקים ט"ז-כ').

לדברי נתניהו: "הקשר בין עם ישראל וחברון ומערת המכפלה הוא קשר של קניין ושל היסטוריה, שספק אם יש לו משל בתולדות העמים. זה כמובן לא הפריע לוועדת המורשת של אונסק"ו ביום שישי לקבל עוד החלטה הזויה - היא קבעה שמערת המכפלה, אותה מערת מכפלה, היא אתר מורשת פלסטיני".

ראש הממשלה סיפר: "בעקבות ההחלטה הזאת החלטתי לקצץ עוד מיליון דולר מדמי החברות של ישראל לאו"ם ולהעבירם להקמת מוזיאון למורשת העם היהודי בקריית ארבע בחברון, והכסף ישמש גם למיזמים נוספים בתחום המורשת הקשורים בחברון. אני סומך עליך, זאב (אלקין), שתגיש לנו הצעה מסודרת בעניין הזה".

"מול הכחשת אונסק"ו", הוסיף ראש הממשלה, "ישראל תציג בפני העולם את האמת ההיסטורית ואת הקשר העמוק בן אלפי השנים של העם היהודי לחברון, וכך נעשה גם מול החלטה הזויה נוספת של אונסק"ו בדבר היעדר הקשר בירושלים. לכן הנחיתי היום להשלים את התהליכים לבנייתו של מרכז קדם לתצוגה של מיצגים היסטוריים וארכאולוגיים לעיר דוד. זה הולך להיות מבנה מרהיב עם תצוגות מרהיבות. העולם כולו יראה את האמת והמבקרים הראשונים שאני אזמין אותם לשם, זה משלחות אונסק"ו לאו"ם".