אאא

עיתון 'יתד נאמן' יוצא הבוקר (רביעי) שוב במתקפה חריפה נגד העולים להר הבית במהלך צום תשעה באב, בהם כאלו הלבושים כחרדים, ומצטט רבנים ומורי הוראה שיוצאים במחאה חריפה וכואבת, "נוכח החרפה הנוראה בעלייתם של פורצי גדר ובהם בעלי חזות 'חרדית' להר הבית".

"לאחר שאתמול, בעיצומו של צום ט' באב, בעת שעם ישראל כולו התאחד בבכייה וקונן בכאב מר על החורבן הנורא של שריפת בית אלוקינו ועל הר ציון ששמם שועלים הילכו בו, ובאותה עת, בעזות מצח וחרפה, תוך הפרת העוון הנורא, העזו פורצי גדר אשר אינם נשמעים לדעת תורה והלכה, לעלות להר הבית, תוך חילול מקום המקדש, בהיותם חוטאים ומחטיאים את הרבים, כשחלקם אף מנסים להתפלמס ולשכנע אחרים כביכול אין איסור בעלייה להר הבית, וזאת חרף הוראתם הנחרצת והמפורשת של כל גדולי הדורות זצוק"ל ויבלחט"א", נכתב ב'יתד נאמן'.

'יתד' מצטט רבנים ומורי הוראה שזעקו בכאב לנוכח המעשה הנפשע: "גורו לכם מיום הדין! כל גדולי ופוסקי הדורות זעקו בחומרה רבה נגד עלייה להר הבית הכרוכה בעוון חמור של כרת רח"ל.

הרבנים ציינו כי בעבר התבטא מרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל, כי יש להעמיד שומרים בתשלום על מנת שיתריעו וימנעו מאנשים לעלות להר הבית, נוכח האיסור החמור.

"בנוסף לעוון הנורא", התריעו הרבנים, "הרי שיש בזאת מחאה גדולה נוכח החרפה הנוראה שאותו קומץ אנשים הזוי ובהם בעלי חזות 'חרדית' כביכול, ממיט על הציבור התורתי כולו, הנאמן לד' ולתורתו ואינו זע מההלכה הצרופה ומפסקיהם של גדולי הדורות שזעקו תמיד בחומרת איסור העלייה להר הבית".

"זהו חילול ד' נורא ואיום תוך התגרות איומה באומות העולם, ומי מהם יאמר 'ידינו לא שפכו את הדם הזה', ח"ו. פעולתם זו הינה נוגדת את ההלכה הצרופה, את הוראתם של כל גדולי ופוסקי הדור באיסור החמור לעלות להר הבית בכל דרך שהיא, ואנו מביעים מחאה וזעזוע מהמעשה הנפשע", אמרו הרבנים בכאב עצום.