אאא

אישה נפצעה באורח בינוני-קשה ועוד שמונה נפגעו באורח קל-בינוני, בהתהפכות ג'יפ בגוש חלב שבגליל העליון.

מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה סניף גליל מעניקים כעת טיפול רפואי ראשוני לנפגעים בזירת התאונה, שהם בני משפחה חרדית שיצאה לטיול ג'יפים, ולמקום הוזנק מסוק בכדי לפנות במהירות את האישה הפצועה קשה.

המיקום המדויק של התאונה, הינו ליד אגם 'העין הכחולה' הסמוך לכפר גית שבגוש חלב.

יוסי רפאלי חובש רפואת חירום של איחוד הצלה מירושלים, שהיה בסמיכות למקום, מתאר: "כשהגעתי לזירה נתקלתי בג'יפ שהתהפך. בסיוע מתנדבים נוספים של איחוד הצלה סניף גליל הענקנו טיפול רפואי ראשוני בזירת התאונה לפצועה באורח בינוני עד קשה ולשבעה נפגעים באורח קל עד בינוני. מדובר במשפחה שהיתה בטיול ג'יפים לרגל חופשת בין הזמנים".

חובש ארגון הצלה אליהו בן זקן (סניף גליל) שטיפל בפצועים מספר: "הגישה למקום התאונה הייתה מסובכת, היות שמדובר בשביל עפר. ברשותי רכב 4×4 שאיתו הגעתי עד למקום התאונה. ראיתי שמדובר בג'יפ שהתהפך וממנו חולצו שמונה בני אדם. הענקתי לפצועים טיפול רפואי ראשוני בסיוע של חובשים ופראמדיקים של מד"א כשלאחר מכן פונתה נערה בת 15 על ידי מסוק מד"א לבית החולים זיו בצפת כשהיא סובלת מחבלות קשות בגפיים ומצבה מוגדר קשה. שאר הפצועים פונו על ידי אמבולנסים של מד"א לבתי החולים באזור".

המרכז הרפואי זיו בצפת פרסם הודעת עדכון לגבי מצבם של רוב הפצועים, בה נכתב: לחדר המיון הובאו ע"י מד"א 7 פצועים מתאונת התהפכות ג'יפ שכור עם נהג בשטח הסמוך לכפר גוש חלב (ג'ייש). הפצועים, בני משפחה אחת ממרכז הארץ (בני 45, 24, 23, 21, 20, 17, 14), מטופלים במצב קל עם חבלות בכל חלקי גופם.

מהמשטרה נמסר: "מבירור ראשוני בשטח עולה כי מדובר בקבוצת מטיילים מאזור ירושלים שערכו טיול ג'יפים ובמהלך הנסיעה בשטח נהג הג'יפ איבד את השליטה מסיבה שטרם ברורה וכתוצאה מכך הג'יפ התהפך".

"שוטרי משטרת ישראל ביחד עם מתנדבי איחוד הצלה איתרו את הרכב בשטח ובסמוך לו 7 פצועים (3 בינוני,  4 קל - ע"פ גורמי רפואה). 2 פצועים פונו במסוק מד"א לבי"ח רמב"ם בחיפה ושאר הפצועים פונו לבי"ח זיו בצפת. בוחני תאונות דרכים פתחו בחקירת האירוע".

דוברות מד"א: בשעה 16:02 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירדן על רכב שהתהפך בשטח פתוח בסמוך לכביש 89 ליד יישוב ג'יש שבגוש חלב. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבתי חולים 9 פצועים, בהם: 1 בינוני-קשה, צעירה כבת 19 עם פגיעה רב מערכתית , צעיר כבן 18 במצב בינוני עם חבלה בגפיים מפונים במסוק מד"א לבי"ח רמב"ם. 7 פצועים נוספים מפונים באמבולנסים וניידת טיפול נמרץ של מד"א לבי"ח זיו, מהם: 1 בינוני, אישה כבת 42 עם חבלות בגב ובגפיים, ו-6 במצב קל.