אאא

ארתור פינקלשטיין, יועץ הבחירות האמריקאי ומי שהיה בעבר יועץ הסתרים של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הלך לעולמו לפנות בוקר (בין שישי לשבת) בגיל 72 בביתו באיפסוויץ' שבמדינת מסצ'וסטס. ממשפחתו של פינקלשטיין נמסר כי הוא נפטר לאחר מאבק בסרטן הריאות. פינקלשטיין שימש במשך עשרות שנים כיועץ אסטרטגי לפוליטיקאים רפובליקנים רבים בארצות הברית ובישראל. הוא עבד בעיקר לצד פוליטיקאים הנחשבים שמרנים.

בבחירות בשנת 1996 יעץ פינקלשטיין לבנימין נתניהו במערכה מול שמעון פרס, וסייע לו להגיע לשלטון. במסגרת הקמפיין טבע פינקלשטיין את הסיסמה "פרס יחלק את ירושלים". בבחירות 99' שב פינקלשטיין לייעץ לנתניהו, שהפעם הפסיד לאהוד ברק. ב-2001 שימש יועץ לאריאל שרון שהתמודד מול אהוד ברק. ב-2006 שימש פינקלשטיין כיועץ לאביגדור ליברמן ומפלגת ישראל ביתנו, שזכתה ל-11 מנדטים. בשנת 2013 שימש כאסטרטג הקמפיין המאוחד של הליכוד וישראל ביתנו.

"ארתור פינקלשטיין שהלך לעולמו בסוף השבוע, היה אדם לא שגרתי בעל אישיות כובשת, עם הרבה קסם וחוכמת חיים", אמר היום שר הביטחון ליברמן. "ההיכרות שלי עם ארתור החלה בוויכוח סוער במהלך קמפיין בחירות 1996. הוויכוח נסב סביב סיסמת הבחירות 'פרס יחלק את ירושלים', שאיתה פתח הליכוד את הקמפיין. התנגדתי מאוד להצעה הזו, אבל כמו תמיד התברר בסוף שארתור צדק, ולהחלטות שקיבל אז היה חלק משמעותי בניצחון נתניהו והליכוד".

ליברמן הוסיף: "ארתור היה איש אשכולות ובעל ידע נרחב בתחומים רבים, אבל לפני הכול היה יהודי חם ואוהד גדול של מדינת ישראל. ארתור היה איש מקצוע מעולה, שפעילותו ברחבי העולם הפגישה אותו עם נשיאים וראשי ממשלות - אך מעולם לא שינתה את אופיו הנוח, והוא תמיד הקפיד להישאר בגובה העיניים. ברמה האישית היה ארתור חבר אמיתי, ותמיד אזכור אותו כאחד האנשים המרתקים, שהייתה לי זכות גדולה להכיר אותו".