אאא

האנטישמיות באירופה: כמעט שליש מיהודי בריטניה שקלו בשנתיים האחרונות לעזוב את המדינה  – כך עולה מסקר המתפרסם הבוקר (ראשון) בבריטניה.

לפי הסקר 17% מהיהודים – כלומר אחד מכל שישה – מרגיש לא רצוי בבריטניה ו-37% דיווחו כי חשו שהם צריכים להסתיר את יהדותם בפומבי ככל הנראה מחשש שייפגעו.

הסקר, שיזם "הקמפיין נגד אנטישמיות", נערך בשנים 2017-2016 והשתתפו בו קרוב ל-4,000 יהודים. לפי הסקר 31% מיהודי בריטניה שקלו לפחות פעם אחת להגר. זו עלייה של שלושה אחוזים מהסקר שנערך שנתיים לפני כן.

65% אמרו בסקר כי לדעתם ממשלת בריטניה אינה עושה די כדי להגן עליהם, ויותר מ-80% הסכימו עם הקביעה שמפלגת הלייבור מגלה סובלנות רבה מדי לאנטישמיות לנוכח הפרשיות הרבות בהן היו מעורבים ראשיה.

הלייבור, מפלגת השלטון לשעבר, הסתבכה בשנים האחרונות בשורה של שערוריות אנטישמיות, ויושב הראש שלה ג'רמי קורבין, פעיל פרו-פלסטיני בולט, הואשם כי לא נלחם מלחמה עזה מספיק באנטישמיות.

באופן מעניין ב"סקיי ניוז" דווח הבוקר, כי בסקר אחר, של מכון הסקרים YouGov, נמצא כי האמונות האנטישמיות בבריטניה דווקא נמצאות בירידה. המכון בדק כמה נשאלים מסכימים עם כל אחת משבע אמירות אנטישמיות. מספר האנשים שהביעו הסכמה עם אמירה אחת לפחות מבין השבע ירד מ-45% ב-2015 ל-36% השנה.