אאא

דפדפן הכרום של גוגל מתחדש בתכונה שימושית במיוחד: היכולת להשתיק לצמיתות אתרים שמנגנים וידאו אוטומטית בפול ווליום. הרעיון הוא לאפשר לגולשים להימנע מהטרדות של פרסומות וידאו קולניות, שמופעלות אוטומטית באתרים רבים.

בשלב זה, זמינה התכונה באופן ניסיוני עבור בעלי הגרסה הניסיונית Chrome's Canary, בשינוי ידני של הגדרות "enable-features = SoundContentSetting".

ואולם, גם כיום אפשר להשתיק עמודים ספציפיים, אם כי לא באופן קבוע ולצמיתות - והדבר מצריך כניסה למסך ההגדרות של הדפדפן. איך עושים זאת? פשוט מאוד:

נכנסים למסך ההגדרות של הדפדפן בלינק זה. גוללים מטה ברשימת ההגדרות עד לסעיף Tab audio muting UI control ובוחרים ב"הפעל". כך תוכלו להשתיק את העמוד בלחיצה על תצוגת השמע שמתלווה לכל דף אשר מייצא שמע בכרום. עם זאת, בניגוד לפיתוח החדש השתקה זו תבטל עצמה אוטומטית עם סגירת העמוד או הדפדפן.

לכרום יש הרבה מאוד אפשרויות שרוב הגולשים לא מכירים, פשוט משום שהדפדפן הוא כלי שקוף עבורם והם התרגלו להשתמש בו מבלי לצלול למעמקי תפריטי ההגדרות. לפי הערכות ברשת, התכונה הניסיונית תהפוך לזמינה עבור כל המשתמשים תוך מספר חודשים, אם תבחר גוגל להטמיע אותה.

על אף שהיא תקל על המשתמשים, יתכן שחלק מהמפרסמים - מקור הרווח המרכזי של ענקית הטכנולוגיה האמריקאית - יתנגדו לכך שהפרסומות שלהם יבלטו פחות. בפועל, התכונה לא תעצור את הפעלת הווידאו - רק תמנע מהדפדפן מלהשמיע אותו.