אאא

במשטרה יוציאו מחר (שלישי) לפועל תוכנית פיילוט לפיה חברי הכנסת יוכלו לעלות להר הבית, בשעות נפרדות בין ח"כים יהודים לח"כים ערבים - כדי למנוע עימותים, כאשר שרים לא יוכלו לעלות כלל אל ההר.

בנוסף, לא תתאפשר לחברי הכנסת לשאת נאומים במהלך הביקור, לא יתאפשר מתן ראיונות לתקשורת - גם לא בשערי הכניסה להר וכן לא תותר כניסה או השתתפות בפגישות או דיונים במשרדי הוואקף בהר.

כמו כן הוחלט כי חברי הכנסת לא ילוו בביקורם אישים חשובים אחרים בארץ או מחו"ל ולא יהיו מלווים בנציגים של אמצעי התקשורת.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, הביע מחאה חריפה לנוכח ההחלטה ואמר כי "אני סובר שזו טעות גדולה".

בשיחה עם "יתד נאמן", אמר גפני: "כתבתי גם לח"כ גליק, אשר פנה בקריאה לח"כים לעלות להר הבית, כי: ראשית, חל איסור הלכתי חמור לעלות להר הבית. דווקא בגלל שזה המקום המקודש ביותר לעם היהודי. על אחת כמה וכמה לאחר שהוכח שעליה להר הבית יוצרת בעיות הגובלות בפגיעה בחיי אדם ויוצרת אינתיפאדה, כפי שהוכח כבר בעבר, והדבר מביא את הציבור המוסלמי בכל העולם, אשר חלקו אינו נגד ישראל, והופך אותו ל'אנטי', מחשש לפגיעה בנושא המוסלמי". 

"לכן אני מתנגד בכל תוקף להחלטה האומללה הזו ומוחה נגדה", מוסיף גפני, "הדבר מעיד על טיפשות, לאומנות, בורות, חוסר אחריות מהמדרגה הראשונה, ובעיקר חוסר יראת שמים".

כזכור, עליית חברי הכנסת להר הבית נעצרה בחודש נובמבר 2015 לאחר שהתברר כי בחרי הכנסת גורמים לפרובוקציות.

לפני מספר שבועות, לאחר שנרגעו העימותים האלימים בהר הבית, המליץ מפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי למפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך לחדש את עליית חברי הכנסת להר הבית.