אאא

שלוש חברות בסינגפור חושבות שמצאו את התשובה ללחות הגבוהה בעיר-מדינה, שמקשה על התושבים ללכת אפילו מרחק קצר ברגל. הפתרון המסתמן הוא שירות להשכרת קורקינטים חשמליים. הסינגפורים רק צריכים להוריד אפליקציה, לסרוק ברקוד על הקטנוע ולצאת לדרך. ההנחה מאחורי השירות הזה היא שהתושבים יעדיפו לנסוע בקורקינט על פני התמודדות עם החום ברגל.

בסינגפור פועלת מערכת תחבורה ציבורית מקיפה ביותר, אך הליכה מהתחנה, גם אם מדובר בכמה מאות מטרים בלבד, בחום ובלחות המאפיינים את האזור, מתגלה לרוב כמשימה לא נעימה. "לעיתים קרובות אין קו ישיר, וחם מדי בשביל ללכת", אמר ל-BBC קווין עמנואל נג מחברת פופסקוט (PopScoot) אחת משלוש חברות שמשיקות את שירות הההשכרה.

על פי שירות החזאות של סינגפור, הטמפרטורות הממוצעות ביום נעות בין 31-33 מעלות צלסיוס לאורך כל השנה, והטמפרטורה הנמוכה ביותר כמעט ולעולם לא יורדת מתחת ל-23 מעלות. זו הסיבה העיקרית לאמונה של החברות כי תושבי סינגפור יאמצו בחום את שירות השכרת הקורקינטים. "בסינגפור חם כל כך, יש קיץ כל השנה", הוסיף שאקיר אותמן מחברת טלפוד, המציעה שירות דומה.

שירות השכרת הקורקינטים פועל בדומה לשירותי השכרת אופניים, שהפכו פופולריים בסינגפור בשנה החולפת. נג מאמין שלא מדובר בשירותים יריבים, שכן לדבריו לקוחות הקטנועים מחפשים נסיעה נוחה יותר בפחות מאמץ.

עם זאת, היתרון של האופניים הוא שאינם חשמליים ולכן אפשר להשאיר אותם בכל מקום. לעומת זאת, הקורקינטים החשמליים מחייבים חנייה בתחנות טעינה, ובשלב זה לא הוקמו יותר מדי תחנות מסוג זה. החברות עובדות בינתיים על הפיכת התחנות לנגישות יותר, ומנסות לשכנע עסקים מקומיים להתקין בשטחם תחנות טעינה. במקביל, בשל שיעורי הפשע הנמוכים בסינגפור, אין חשש שהקורקינטים ייגנבו.