אאא

שר החינוך נפתלי בנט וסגנו מאיר פרוש פתחו הבוקר (חמישי) את שנת הלימודים החרדית, בסיור משותף בבית הספר "נתיבות משה" של החינוך העצמאי במועצת קדימה -צורן.

תחילה, תועדו השר וסגנו בחיבוק לבבי כשהם מחליפים ביניהם מספר מילים בנינוחות ובחיוך.

את פני השר וסגנו קיבלו ראש המועצה שביט מס, מנכ"ל החינוך העצמאי, הרב אליעזר סורוצקין, המשנה למנכ"ל הרב אברהם שוורץ, מנהלי בית הספר, והתלמידים הנרגשים שהקדישו שיר מיוחד לשר בנו ולסגנו על פעילותם הרבה עבור ילדי הציבור החרדי.

סגן השר פרוש פנה לשר בנט ואמר: "בכניסתך לתפקיד אמרת 'אני אבא לארבעה ילדים ומהיום אני אחראי על למעלה משני מליון ילדים'. במהלך כל השנה אתה מעביר כל העת את המסר הזה. שאתה אבא של למעלה משני מליון תלמידים.

 פרוש נושא דברים

"התעקשת לפתוח את שנת הלימודים במגזר החרדי שמונה קרוב ל-400 אלף ילדים בגלל שחשוב לך לראות ולשמוע אותם ולתת להם את המענה ולסייע להם".

בהמשך נשא דברים גם השר בנט, שאמר: "בביקור הקודם אמרתי שרוח חדשה נושבת במגזר החרדי. עכשיו אני אומר שרוח חדשה כבר הוטמעה במגזר החרדי. למעלה מ-90 אחוז מבתי הספר במגזר כבר קיבלו רישיונות. תהליך חמש השנים ממשיך. כל ילד במגזר החרדי הוא כמו כל ילד שלי.

"השקנו תכנית חומש לבינוי במערכת החינוך החרדית והיא תעשה סדר בגרעון שהצטבר במשך עשרות שנים. הקטנו כיתות בכל מערכת החינוך, אחרי שנים שלא נגעו בזה. השיטה שלי היא לא פטיש, אלא יד מושטת וכל קהילה תחליט לאיזה כיוון היא רוצה ללכת".

 הנאום של השר בנט

בנט הוסיף ואמר: "אהבתי את הילד שדיבר כאן בצרפתית. יש בפריז מוט בגובה המטר המקורי, היופי בעם ישראל הוא שיש הרבה גישות שונות וגם אם יש מחלוקות זה בסדר, אבל הציבור החרדי מזכיר תמיד את המוט המקורי.

"אין לנו ענין לשנות תפיסות עולם במגזר החרדי, יש לנו רצון לתת כלים בשיח רציף לכלכלה נכונה, והכל באמון ובאהבה".