אאא

החברה הבריטית SSP GroUp PLC, המחזיקה ביותר מ-2000 נקודות הסעדה בנמלי תעופה של 32 מדינות ברחבי העולם, זכתה לאחרונה במכרז שהפעילה רשות שדות התעופה והיא תחליף את קפה ג'ו במתחם המרכזי ברחבת הדיוטי פרי, בעוד כחודשיים.

החברה הנחשבת מתפעלת את שירותי ההסעדה בנמלים הית'רו שבלונדון; פריז אורלי ושארל דה גול שבצרפת; בפרנקפורט; בסחיפול שבאמסטרדם; בקלוטן שבציריך; בהלסינקי שבפינלנד; בסידני שבאוסטרליה ובאתונה שביוון.

בנמל התעופה בן גוריון היא תפעיל שני בתי קפה חלביים לשירות הנוסעים בטרמינל 3, אחד מהם במקום קפה ג'ו הפועל שם כיום, והשני הוא בית קפה בזרוע D שבנתב"ג.

במכרז השתתפו ניגשו שבע רשתות קפה, בהן גם רשתות ישראליות. SSP GroUp PLC הבריטית, החברה הזוכה, הציעה הנחה של 22 אחוזים לצרכן על סל המוצרים הבסיסי שקבעה רשות שדות התעופה במכרז.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בהתאם לכך, מחירו של כוס קפה אספרסו יעמוד על 6.25 שקלים, קפוצ'ינו יעלה 7.8 שקלים, קרואסון חמאה יעלה 7.8 שקלים ובקבוק מים יעלה 6.25 שקלים.

קפה ג'ו תסיים את ההתקשרות בנתב"ג ב-31 באוקטובר השנה ומיד ב-1 בנובמבר תכנס במקומה החברה החדשה, שצפויה להשקיע סכום של כ-2.5 מיליון שקל בשדרוג בתי הקפה בהן זכתה במכרז.

יצויין, כי המפעיל הנוכחי מוחלף, בין היתר בשל טענות להעלאת מחירים מופרזת של חלק ממוצריו - כך לדברי גורמים ברשות שדות התעופה.