האם ח"כ יגאל גואטה צריך להתפטר?
 
אאא

סערת ההתפטרות: חבר-הכנסת יגאל גואטה (ש"ס) המבקש להתפטר מחברותו בכנסת בעקבות חוסר הגיבוי מבית - לאחר הראיון שהעניק ב'גלי צה"ל' שעורר את זעמם של מספר רבנים, תיאם להיפגש עם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, ביום ראשון בשעה 10:45, זאת כדי להגיש לו את מכתב ההתפטרות, כך נודע ל"כיכר השבת".

גואטה, ביקש בתחילה להיפגש בהקדם עם ממלאת מקום יו"ר הכנסת, ח"כ נאווה בוקר, אך התברר כי בפועל היא מסיימת היום את תפקידה, ולכן גואטה נאלץ להמתין עד לפגישה עם אדלשטיין ביום ראשון.

גואטה, שב ואומר הבוקר למקורביו כי הוא "נחוש בדעתו" להתפטר וכי "הוא מרגיש הקלה מהרגע בו החליט להתפטר מתפקידו".

יחד עם זאת, ולמרות הפגישה שנקבעה בין גואטה לאדלשטיין, ייתכן ולבסוף גואטה יישאר בתפקידו, שכן נשיא מועצת חכמי התורה ראש הישיבה הגאון חכם שלם כהן וזקן חברי המועצת, הגאון רבי שמעון בעדני, צפויים להיפגש הבוקר (חמישי) ולקבל החלטה באשר לגואטה.

הגר"ש בעדני סבור כעת כי על גואטה להישאר בתפקידו וזאת מתוך ההיכרות רבת השנים עם גואטה בתפקידיו בעיר בני ברק.

לעומת זאת, נשיא המועצת חכם שלום כהן עדיין נחוש בדעתו נגד גואטה, שכן ל"כיכר השבת" נודע כי רבנים ספרדים, בהם כאלו המקורבים אל נשיא המועצת, כדוגמת ראש ישיבת 'פורת יוסף' הגאון רבי משה צדקה וראש ישיבת 'יקירי ירושלים' הגאון רבי יהודה כהן, העבירו אל ראש הישיבה מסרים לפיהם הם מתנגדים להשארת גואטה.

גורם במעונו של הגר"ש כהן סיפר ל"כיכר השבת" כי "הרב מאוד זועם גם על מקורבים מבית שמנסים לשכנעו לצד זה או אחר, ולשיטת הרב מתערבים בהחלטות רוחניות ולאו דווקא גשמיות".

כמו כן, גורם המקורב לאחד מחברי מועצת חכמי התורה, התבטא הבוקר כי "יש בסביבת נשיא המועצת הגר"ש כהן מי שיורים בתוך הנגמ"ש, ומזיקים לתנועה כולה - רק בכדי לנסות ולקבל שליטה". 

בתוך כך, בש"ס יש מי שמעריך כי גורמים מבית - מתוך ש"ס - הם חלק מהמתקפה נגד גואטה. לדברי אחד מהם, בין העומדים מאחורי המתקפה נמצא גורם בכיר במפלגה שאינו משמש כחבר-כנסת, לו יש יריבות אישית עם גואטה כאשר כעת הוא מנסה להכריע אותו במאבק הפנימי ביניהם.