אאא

שעות ספורות לפני כניסת ראש השנה, הוזמן רבה של רוסיה, הגאון רבי בערל לאזאר, לפגישה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, לקראת ראש השנה.

בפגישה, בה השתתף גם נשיא איגוד הקהילות ברוסיה ר' אלכסנדר ברדה, התעניין הנשיא פוטין על הישגי הקהילה היהודית ברוסיה בשנה החולפת והבטיח את עזרתו למספר בקשות עבור הקהילות השונות בכל רחבי רוסיה.

פוטין שמע מהרב לאזאר על הקהילות החדשות שנפתחו, התלמידים הרבים שהתווספו השנה למוסדות החינוך ועל מבנים חדשים שנחנכו במהלך השנה שחלפה במוסקבה ובמספר ערים ברוסיה.

כמיטב המסורת מזה שנים רבות, שיגר פוטין אגרת ברכה מיוחד אשר הגיעה ללשכתו של הרב לאזאר, כמדי ערב השנה החדשה והיא אף מתפרסמת בעיתונות הרוסית הרשמית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

באגרת, מאחל הנשיא את מיטב האיחולים ליהודי המדינה וכותב:

"שפע ברכות ליהודי רוסיה לרגל ראש השנה.

"חגיגת ראש השנה עפ"י הלוח העברי היא אירוע חשוב ביותר בחיי הקהילה היהודית, מתן כבוד רב למסורת הרוחנית ולתרבות של העם היהודי. משמח הוא שאתם משתפים גם את הדור הצעיר למסורת עתיקת ימים זו. בימי החג מסכמים היהודים את כברת הדרך שערכו, מתווים תוכניות לעתיד לבוא וגם חשים אחריות מיוחדת לרווחתם של אלה הזקוקים לעזרה ולעידוד.

"אני מאמין שהארגונים היהודיים ברוסיה ימשיכו להשתתף גם בעתיד בקידום יזמות חשובות בחינוך, בהשכלה, בצדקה ובגמילות חסדים, יזמות שהציבור זקוק להן כל כך - ובו בזמן הם יוסיפו לתרום להשריית הסובלנות והיחסים הטובים בין בני דתות שונות.

"אני מאחל לכם שנה טובה ומתוקה, שנה של שלום והצלחה.

"ולדימיר פוטין".