אאא

נפל באותו פח של של קלינטון? חתנו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, ג'ראד קושנר, השתמש בחשבון המייל הפרטי שלו בעשרות מקרים כדי לתקשר עם עמיתים בבית הלבן. כך סיפר אתמול (ראשון) עורך דינו. לפי עורך הדין אייב לואוול, בין חודשים ינואר לאוגוסט 2017, חודשי העבודה הראשונים של ממשל טראמפ, קושנר קיבל או הגיב לפחות ממאה מיילים מגורמים בבית הלבן בחשבון המייל הפרטי שלו.

השימוש בחשבון מייל פרטי לצורכי עבודה בממשל האמריקני היה אחד הנושאים הבולטים בקמפיין הבחירות לנשיאות ארה"ב ב-2016. טראמפ חזר ותקף את יריבתו הדמוקרטית הילרי קלינטון שהשתמשה בשרת המייל הפרטי שלה במהלך עבודתה כמזכירת המדינה - פעולה שבגינה נפתחה חקירת FBI שהעיבה על קמפיין הבחירות של קלינטון.

במקרה של קושנר, טוען עורך דינו, המיילים שנשלחו לחשבונו האישי וממנו כללו בדרך כלל רק "העברת (פורוורד) כתבות חדשותיות ופרשנויות פוליטיות ולרוב נוצרו כשמישהו יזם את ההתכתבות על שליחת מייל לחשבון האישי של קושנר במקום לכתובת הדואר האלקטרוני שלו בבית הלבן". עוד אמר עורך הדין שקושנר, עוזר בכיר לטראמפ, השתמש במייל של הבית הלבן לדון בענייני הממשל והוסיף ששום מייל אישי לא הועבר לחשבונו המייל שלו בעבודה וש"הכול נשמר לכל מקרה שיהיה".

כזכור, במהלך קמפיין הבחירות לנשיאות טען טראמפ שקלינטון צריכה לעמוד לדין בגלל טיפול רשלני במידע מסווג וכינה אותה לרוב "הילרי הנוכלת". הוא המשיך לעשות זאת גם אחרי שנבחר לנשיאות ארה"ב בנובמבר 2016.

ראש ה-FBI לשעבר ג'יימס קומי אמר שאף שקלינטון ועוזריה טיפלו "בחוסר זהירות" בחומר מסווג, לא הייתה שום ראיה שמישהו מהם התכוון לעבור על החוק, והוא המליץ שלא לפתוח בחקירה פלילית בפרשה. משרד המשפטים האמריקני קיבל את ההמלצה, למורת רוחו של טראמפ.

במהלך עצרת פוליטית שערך הנשיא האמריקני באלבמה ביום שישי קראו תומכיו של טראמפ "לכלוא אותה" (את קלינטון), והוא השיב להם: "אתם צריכים לדבר עם (התובע הכללי) ג'ף סשנס לגבי זה".