אאא

במרכז חסידות מישקולץ בפתח תקוה, הולכות ונשלמות ההכנות לקראת המעמד של קירוב וחיזוק לבבות בעיר פתח תקוה וקבלת עול מלכות שמים - חגיגת שמחת בית השואבה הגדולה בישראל, שתערך אי"ה כמידי שנה במוצאי חג ראשון של סוכות יום חמישי ט"ו תשרי (5.10.17) ב"כיכר מישקולץ" – צומת הרחובות סלנט-אחד העם, סמוך לבנין ישיבת מישקולץ שבמרכז העיר פתח תקוה.

מעמד זה הפך מכבר למסורת של שנים בחצר מישקולץ, בו נוטלים חלק רבבות איש מכל גווני הקשת הציבורית, הבאים כאחד לשמוח בשמחת החג ולהביע את הערכתם הרבה והנאמנה למוסדות מישקולץ – ולעומד בראשם האדמו"ר ממישקולץ - מנהיגה הרוחני של פתח תקוה.

בחלק האומנותי יופיעו השנה ענקי הזמר מהארץ ומהעולם בליווי תזמורת מורחבת, ביניהם: בני פרידמן - ארה"ב, חיים ישראל , ומיילך קאהן – ארה"ב, ולהקתם. וכן מופע של זיקוקי דינור ואבוקות של אש, זכר לשמחת בית השואבה שהתקיימה בבית המקדש.

בימים אלו הוקם בסמוך למקום האירוע חדר פיקוד, משותף לחצר החסידות, המשטרה, מד"א, כיבוי אש והעירייה, בו ניתן יהיה לשלוט על כל מהלך החגיגה, ולאבטח את שלום ההמונים. כמו כן עיריית פתח תקווה, הציבה עשרות שירותים ניידים וברזי מים בכל מתחמי החגיגה לרווחת האלפים. 

מספר ערוצי תקשורת מהארץ ומהעולם, כבר הציבו במקום עמדות שידורים, בכדי להעביר את האירוע הענק ושמחת החג ב'שידור חי'  לרחבי העולם היהודי.

כי גדרי הצניעות נשמרים  בכל מהלך החגיגה, בפיקוח ובהכוונת בד"ץ מישקולץ, דבר שאין לו אח ורע, באירוע בסדר גודל שכזה. 

חלק מרגש ביותר במעמד כמידי שנה הוא בסיום דבריו הנרגשים של האדמו"ר ממישקולץ, בו מקבלים קהל האלפים שבמקום "קבלת עול מלכות שמים" כשקריאת "שמע  ישראל - וה' הוא האלוקים" מהדהדת למרחקים בחוצות העיר פתח תקוה, מה שמקרב המונים לאבינו שבשמים ואף את המון העם הרחוקים מדרך המסורת.

האדמו"ר ממישקולץ נודע כפועל ישועות שרבים נהנים ממנו עצה ותושיה ונושעים מברכותיו בכוח התורה שבו, המקרב המונים לאביהם שבשמים, תורותיו וסדרת ספריו "אור שלום" הפכו לנכסי צאן ברזל בעולם התורה והישיבות.

יצויין כי השנה יבוא גם לידי ביטוי למעלה מ-40 שנות הנהגה של האדמו"ר ממישקולץ בעיר פתח תקוה, בהם חולל מהפכה רוחנית אדירה והפריח את השממה, כשבין היתר הקמת מוסדותיו החל מרשת החינוך מישקולץ לגיל הרך, תלמוד תורה, ישיבה לצעירים, ישיבה גבוהה, כוללי אברכים, בית דין צדק, בית הוראה ומערכת כשרות מהודרת – בד"ץ מישקולץ שכל תושבי פתח תקוה והיהדות הנאמנה סומכים עליה.