אאא

"אם המדינה רוצה לייצר תחרות בשוק אז שתייצר תמריץ לזה. הדיון על פתיחת שוק החשמל אינו נגד חברת החשמל או נגד יצרנות פרטית אלא כעקרון. רק אבקש דבר אחד - אם מתכוונים למרוח אותנו בתשובות מה קורה עם הרפורמה אז תגידו מיד. כי אחרי כל כך הרבה שנים זה כבר הפסיק להצחיק. לפחות פעם אחת ולתמיד בוא נשים את כל הדברים על השולחן" - כך אמר היום (ג) יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל. הדברים נאמרו במסגרת דיון מיוחד בעניין הרפורמה המסתמנת בחברת החשמל. לדבריו חוסר היכולת לקבל החלטות היא בושה לכנסת כי לתפיסתו "בסאגה הזו אנחנו מדברים בינינו בקריצה".

היועמ"ש של משרד האנרגיה, דרורה ליפשיץ, מבקשת לקדם את הארכת רישיון הייצור של חברת החשמל לאוגוסט 2018. כפי שנחשף בכלכליסט הבקשה כבר הופצה בספטמבר האחרון ואושרה בקריאה ראשונה בכנסת לפני שהגיעה לוועדה. במהלך הדיון התברר שמשרד האנרגיה מבקש להשאיר שם סעיף של הארכה נוספת.

סגן ראש אגף התקציבים היוצא ומנכ"ל משרד האנרגיה הנכנס אודי אדירי הסביר על שיחות הרפורמה. "הממשלה מתדיינת בהליך הרפורמה כבר שנה. היו דיונים במשרדים ומול החברה וגם בבג"ץ על זכות השביתה של העובדים. תמיד אפשר לשאול מה עומק ההיוועצות עם כולם כולל יצרנות פרטית. בהיבט העובדתי יש כוונה לייצר משק חשמל תחרותי שגם ליצרנות הפרטית יש שם מקום. נייצר רפורמה שתהיה טובה לציבור", אמר.