אאא

"היום היתה אמורה להיות חגיגה גדולה" - זהו המשפט שנאמר היום (חמישי) שוב ושוב, תוך התייפחויות, בכלי התקשורת בלאס וגאס שבארה"ב - והכל בגלל תאונה קלה בלבד.

אז מה מיוחד בתאונה זו, שהצליחה למשוך סביבה תשומת לב כה רבה? לפי הדיווח ברשת NBC, שעה בלבד לאחר שהחל לפעול בעיר שירות הסעה ניסיוני המשתמש במיניבוס ללא נהג, נקלע הרכב העתידני לתאונת דרכים מיותרת.

תתפלאו לשמוע, אך לא הרכב הניסיוני אשם בתאונה אלא נהג המשאית הפוגע. מסתבר, שמערכת ההפעלה של הרכב הביאה לעצירה מוחלטת שלו, לאחר שראה משאית סמי-טריילר מנסה להיכנס ברוורס לתוך סמטה וחסמה את דרכו, אך נהג המשאית לא עצר - ופגע ברכב.

האירוע הסתיים ללא נפגעים, ורק פגיעה קלה במכונית האוטונומית יצרה את הבאזז התקשורתי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

המיניבוס המדובר של חברת Navya, משנע עד 8 אנשים בו זמנית, כאשר כולם מחויבים לשבת ולהיות חגורים. במסגרת פיילוט של עיריית לאס וגאס, איגוד המכוניות האמריקאי וחברת Keolis, החל המיניבוס לנסוע במסלול באורך כ-800 מטרים, עם 3 תחנות, במהירות של 15-25 קמ"ש.

הפיילוט מתוכנן להימשך כשנה - וכרגע לא נראה שהתאונה שינתה את התכנית הזו, שכן מפעילי השירות אמרו שהוא חזר לעבודה מיד לאחר שהמשטרה סיימה לבדוק את זירת התאונה.

הכתבת ג'יימי סימור צייצה בחשבון הטוויטר שלה: "ההסעה הראשונה במדינה ללא נהג, הנוסעת בין מכוניות רגילות, התרסקה ביום השירות הראשון". בתגובה לציוץ, הבהיר דובר איגוד המכוניות האמריקאי, מייק בלאסקי: "טעויות אנוש גורמות לרוב תאונות הדרכים, והתאונה הזו לא היתה שונה".