אאא

הגר"ח קנייבסקי השיב למשווקים, כי מותר לעקור את העצים רק יחד עם השורש, והדבר תקף לכל סוגי העצים. כמו כן נשאל הגר"ח האם גם היזמים מקיימים מצוות יישוב ארץ ישראל ולא רק אלו שבאים לגור, על כך ענה הגר"ח: "מקיימים מצווה שמנה".

מנהלי השיווק מחברת "רוזנטלר נכסים" העלו בפני הגר"ח קנייבסקי את תכניות העיר החדשה, שתיבנה כפתרון מגורים זול עבור אברכים ובני תורה. הגר"ח ברכם בחום ב"ברכה והצלחה", במשימתם החשובה של הקמת עיר בישראל והדגיש את חשיבות הקמת מקוואות טהרה במקביל להקמת העיר עצמה.

בשורת העיר החרדית החדשה "דורות עילית" במזרח גוש דן מעוררת הדים רבים בכל הריכוזים החרדיים. מדובר במהלך גדול מאחוריו עומדים יזמים חרדיים מחו"ל, אשר זכה לתמיכה נלהבת מכל הגורמים השלטוניים, הן מצד ממשלת ישראל והן מצד המועצה המקומית.

העיר החדשה "דורות עילית" כבר הופכת למציאות מתרקמת בשטח, כאשר צוותי התכנון כבר שוקדים על תכנונה בשיתוף כל הגורמים המקצועיים והמקומיים, בימים אלו נרשמת התעניינות עצומה לעיר, מתוך הבנה כי מדובר בהזדמנות של ממש להגיע לדירה חדשה ביישוב חרדי במרכז הארץ ובמחיר מוזל.

העיר החדשה "דורות עילית" מתוכננת בסמוך לפתח תקווה וכפר סבא, כרבע שעה מצומת מורשה וכל הגורמים נחושים להצעידה על דרך המלך. הקרקע החקלאית בהיקף של מאות דונמים רשומה בטאבו כקרקע פרטית והיא בשלבי הפשרת השטח וקידום התכניות לבניה. הבשורה החדשה מתוכננת על בסיס החלטת ממשלה להקמת יישוב בקרקע הזו ומקודמת במרץ ע"י ראש המועצה האזורית שומרון ונציגי הציבור החרדי.