אאא
דובר צה"ל מוסר כי היום (ה'), הגיע לסיומו תרגיל ה-"BLUE FLAG", תרגיל אווירי בין לאומי רחב היקף, שנערך בבסיס עובדה במהלך השבועיים האחרונים.
 
בתרגיל השתתפו מספר שיא של מדינות וביניהן: יוון, פולין, איטליה, ארצות הברית ובפעם הראשונה השתתפו בו חילות האוויר של צרפת, הודו וגרמניה. בתרגיל לקחו חלק כ-1,200 משתתפים מכלל מערכי חיל האוויר ובמסגרתו טסו מטוסי קרב, מסוקים ומטוסי תובלה אשר ביצעו טיסות משותפות במהלך עשרה ימים. במהלך התרגיל  נערך מפגש של מפקדי חילות אוויר, בכירי צבאות זרים ושגרירי המדינות המשתתפות, ביניהן: יוון, גרמניה, צרפת, ארצות הברית, פולין, הודו, איטליה ואוסטריה.
 
מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין מסר: "מדינות המזרח התיכון משתנות ללא הרף ואליהן נוספים שחקנים וארגונים שאנו צריכים להבין כיצד להתמודד עם כל אחד מהם. כמפקד חיל האוויר אני שואף לראות את חיל האוויר רלוונטי ובשביל זה עלינו ללמוד ולפתח שיטות חדשות להתמודדות עם איומים. אם אנו רוצים להשפיע יחד על המציאות שנראה בעוד עשור, עלינו להתכונן יחד, לייצר פתרונות משותפים ולבנות תכנית בינלאומית בעלת השפעה אפקטיבית. התרגיל משקף למדינות העולם את איכותו של צה"ל ואת רמתו של חיל האוויר הישראלי, את איכות האנשים שמתחזקים ומטיסים את המטוסים שלנו, אני חושב שללא כל ספק זו תעודת כבוד לצה"ל ולמדינת ישראל".