אאא

חשיפת "כיכר השבת": משה אבוטבול, ראש עיריית בית שמש, החליט להתמודד לקדנציה שלישית בראשות העיר לאחר שהצעתו ל'דגל התורה' כי במידה ומשה מונטג יתמודד מטעמם הרי שהוא עצמו לא יתמודד לא נענתה.

יו"ר 'דגל התורה', משה גפני, הגיב לחשיפת "כיכר השבת" ותקף את אבוטבול על כך שניסה לסכסך בתוך דגל התורה. "לאחר 3 קדנציות שדגל התורה תמכה במשה אבוטבול לראשות העיר, הוא ניסה לגרום לסכסוך בתוך דגל התורה ולהחליט עבורה מי יהיה מועמדה לראשות העיר", נמסר מלשכת גפני.

עוד נמסר כי "'דגל התורה' לא תסכים למהלך הזוי כזה שגורם מחוץ למפלגה יחליט עבורה מי יהיה המועמד שלה. 'דגל התורה' תקבל החלטה בנושא רק בהחלטתם ובאישורם של גדולי התורה".

הבוקר, מגיב משה מונטג עצמו לסערה ובהודעה ששיגר לחבריו הוא מותח ביקורת מרומזת על מפלגתו, 'דגל התורה', שלא השכילה לקבל החלטה על מועמדותו לראשות העיר ובכך היה ניתן לקדש שם שמים, כלשונו.

"חברים יקרים", כתב מונטג, "ראשית אודה לכם שוב על הגיבוי והחיזוק שאתם נותנים לי, זה מה שנותן לי את הכח להמשיך בעשייה הברוכה למען הכלל".

מונטג מתייחס להצעה של אבוטבול וכותב כי "בתקופה האחרונה היתה הצעה של ראש העיר משה אבוטבול לתמוך בי לראשות העיר. חשבתי שבכך נוכל לקדש שם שמים ולהיבחר לראשות העיר כמעט ללא בחירות. כולנו התגייסנו למערכה אך לצערי הרב המפלגה עדיין לא קיבלה החלטה.

"מצאתי עצמי במצב מורכב מצד אחד ממתין לתשובה מהמפלגה, מצד שני מתחילת הדרך אבוטבול אמר שבהעדר תגובה הוא יכריז על ריצתו לראשות. אתמול הודיע לי ראש העיר על החלטתו, אמרתי לו שיעשה כהבנתו".

מונטג מבהיר בהודעתו כי "אני נאמן למפלגת דגל התורה ואעשה מה שיורו לי גדולי ישראל שליט"א. כיוון שהבחירות בעוד כמעט שנה ולאור בקשת הרב גפני להתחיל להתעסק בפוליטיקה רק לאחר חג הפסח, בתקופה הקרובה נעסוק בעזהי"ת בהמשך העשייה הגדולה למען העיר ולמען כלל ישראל".

חשיפת ''כיכר השבת''
חשיפת "כיכר השבת"

כפי שנחשף ב"כיכר השבת", בהודעה של אבוטבול נאמר כי "מתוך אחריות אישית לשלמות העיר בית שמש, ובברכת גדולי ישראל, ראשי הישיבות ורבני העיר, הריני להודיעכם על החלטתי להתמודד לראשות העיר לקדנציה נוספת.

"אין זה סוד שהעיר בית שמש עברה תקופות קשות של מתחים פנימיים בין המגזרים השונים. בסעייתא דשמיא זכיתי ביחד עם ידידי ושותפי לדרך, למנוע את הקיטוב ואת מלחמת האחים ובנינו תהליך ארוך של דו קיום בו יש מקום לכלל האוכלוסיות המגוונות. כיום הקואליציה העירונית מונה 16 חברים מתוך 19, וזאת מתוך אחריות לעתידה של העיר ומתוך מטרה להיות גורם מאחד ומלכד".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"אין זה סוד שגורמים חרדים כאלו ואחרים הביעו רצון להתמודד על ראשות העיר", כתב אבוטבול, "דווקא מתוך אחריות ואחדות ומתוך רצון למנוע מחלוקת, הצעתי לפני מספר שבועות לאפשר לכלל הציבור החרדי להתלכד כאיש אחד בלב אחד ובאופן שלא ייגרם שסע ופילוג ואף פעלתי רבות שלמהלך תצטרפנה סיעות מהציבור הכללי. באופן זה רציתי להוות גורם מאחד שאמור לפטור את העיר בית שמש מכל קלחת פוליטית ומתחים בתוך הציבור החרדי ואף מחוצה לו".

"לצערי", כתב אבוטבול, "מהלך זה לא צלח שלא באשמתי. בעקבות זאת, מתוך אחריות ובברכת רבני העיר שהשלום והאחדות חשובים להם ומתוך הבנה עם מפלגות מרכזיות מהציבור הכללי שמעוניינים בהמשך ההליך ושמירה על הסטטוס- קוו הקיים בעיר, ביחד עם תמיכתו הבלתי מסוייגת של יו"ר תנועת ש"ס אריה דרעי וגורמים רבים מהמפלגות החרדיות אשר מביעים בצורה מוחלטת את רעיון האחדות ואשר מבקשים ממני לפעול בדרך בה אני רגיל ללכד את כלל הגורמים באופן שייגרם קידוש שם שמים...".

אבוטבול הודיע כי "בעז"ה בימים הקרובים נתכנס יחד עם שותפי לדרך מהמפלגה הכללית והמרכזית בבית שמש ויחד עם מפלגות מהציבור החרדי כדי להתחיל את הדרך הארוכה לאחדות מקיר לקיר של כלל האוכלוסיות המרכיבות את העיר.

"בהזדמנות זו אני רוצה להודות לתושבי העיר על האימון והתמיכה. כשנבחרתי לראשונה בשנת 2008 לראשות העיר בטקס הניצחון אמרתי לך והתחייבתי לכם "תמיד אשאר מוישה". אני מתחייב לכם גם הפעם להמשיך להנהיג את העיר בגובה העיניים לכל אזרח, בפשטות, בצניעות, בענווה ובכבוד הדדי לכל אחד ואחד. להתייחס לכל פנייה של כל אדם באשר הוא. לנסות להיות אוזן קשבת לכל יחיד ויחיד".