אאא

האם הגיע הרגע המיוחל מבחינת ירושלים? ממשל טראמפ החל להודיע לשגרירויות האמריקניות ברחבי העולם כי הוא שוקל לאמץ תוכנית להכרה בירושלים כבירתה "המאוחדת" של ישראל. כך דיווח הערב (ה') עיתון ה"וול סטריט ג'ורנל".

גורם בכיר בממשל טראמפ אמר כי נשקלת תוכנית להכיר רשמית בירושלים כבירת ישראל ובעתיד גם להעביר לשם את השגרירות האמריקנית כפי שהבטיח הנשיא כבר פעמים רבות.

לפי הדיווח, הממשל החל להודיע על התוכנית לשגרירויות האמריקניות ברחבי העולם, כדי שיוכלו לדווח על כך למדינות המארחות שלהם. כמו כן הוסיפו הגורמים כי לא מדובר בתוכנית סופית.

הסיבה להודעה היא העובדה שהנשיא האמריקני צריך להחליט מחר מהי עמדתו בנושא העברת השגרירות האמריקנית מתל אביב לירושלים. מחר יפוג תוקפו של הצו הנשיאותי, עליו חתם לפני חצי שנה, המעכב את העברת השגרירות כמו שהוחלט בקונגרס זה מכבר. בכל חצי שנה היה הנשיא מאריך את הצו להותיר את השגרירות בתל אביב וכעת לאחר שהחליט לפני חצי שנה לא לבצע את המהלך טראמפ שוקל בחיוב לקיים את הבטחתו.

סגן נשיא ארצות הברית, מייק פנס, הצהיר בתחילת השבוע כי טראמפ שוקל ברצינות מתי ואיך להעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים. בטקס באו"ם לציון 70 שנה להצבעה על חלוקת ארץ ישראל בכ"ט בנובמבר 1947, אמר פנס לנוכחים: "הקונגרס והממשל הביעו את רצונם להעביר את השגרירות. בזמן שאנו מדברים הנשיא בוחן איך ומתי להעביר את שגרירות ארה"ב מתל אביב לירושלים".