יונתן רזאל כיסה את עיניו בהופעה מול נשים...
 
אאא

בחירתו של הזמר יונתן רזאל לשים דבק שחור על עיניו, במהלך הופעתו אמש (ראשון) בפני אלפי נשים בפתיחת שבוע החסידות "צמאה", בבנייני האומה בירושלים, כאשר חלק מהבנות החלו לרקוד, עוררה סערה ברשתות החברתיות.

לא מעט מהמגיבים דווקא צידדו במהלך של הזמר, שבחר להמשיך את ההופעה ולא להפסיקה אך מאידך לא לשבור את הקפדתו על שמירת עיניים, כאשר יודגש כי במהלך רוב ההופעה עיניו היו גלויות והוא הדביק את הסרט השחור רק כאשר החלו ריקודים, עם זאת ישנם גם כאלו שבחרו ללעוג לזמר או למתוח ביקורת על שעשה.

 רזאל מכסה את עיניו בהופעה (צילום: ח.ע.)

יועז הנדל, פובליציסט ב'ידיעות אחרונות', צייץ: "מאוד אוהב את יונתן רזאל, עם כיסוי עיניים ובלעדיו. ובאופן כללי מעדיף שאנשים יכסו את עיניהם (מנהג מוזר) מלבקש מאחרים שיתכסו בשבילם".

דנה וייס, הפרשנית המדינית של 'חדשות 2', צייצה: "עצוב בכל כך הרבה רמות. זה כבר לא דת. זאת עבודת אלילים".

רועי נעים, מנהל התוכן של מועדון הכדורגל בית''ר ירושלים, צייץ: "א/נשים שמתעצבנים כי רזאל כיסה את עיניו (תאמינו לי שהוא לא נהנה מזה), כדי לשמור על האמונה שלו ועדיין לא להרוס לקהל את ההופעה, אתם או טיפשים או סתם נבלות. אפשרי שאתם גם וגם אגב".

יעקב לבי, צייץ: "אמר רבי חייא בר אבא אמר ר' יוחנן בכל תלמיד חכם שנמצא רבב על בגדו חייב מיתה שנאמר(משלי ח, לו) כל משנאי אהבו מות אל תקרי משנאי אלא משניאי. רזאל אמנם אינו נחשב 'תלמיד חכם' וסביר שכוונתו טהורה, אך עדיין הלצה סרת טעם של אדם במעמדו ובהשפעתו עלולה להכלל במעשי "משניאי השם" וזהו חטא חמור".

כתב "כיכר השבת", ישראל כהן צייץ: "המתקפה על הזמר מקדש שם שמיים לא מובנת. במהלך כל המופע אמש שר הזמר יונתן רזאל ללא הכיסוי אולם רק כשהחלו הריקודים שם אותו על עיניו".

מושיקו חפץ, צייץ: "לא מבין את העליהום על יונתן רזאל! בן-אדם בחר לכסות את עיניו כדי לא להביט בנשים רוקדות. הוא לא כפה עליהן לעמוד מאחורי מחיצה, לא נמנע מלנגן ולשיר מולן. כל שהוא רוצה זה: א. לא להביט בנשים רוקדות. ב. לתת להן את התחושה הכי נוחה וטובה בעולם כדי להנות בחופשיות. מה רע בזה???".

יהודה שלזינגר, מ'ישראל היום', צייץ: "כל מי שמבקר את יונתן רזאל הוא אדם חשוך ולא ליברלי מספיק כדי להכיל ולאפשר לאדם לחיות ולנהוג על פי אמונותיו ורצונו החופשי".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אריה ארליך, כתב 'משפחה', צייץ: "המתקפה נגד זמר ירא שמים שהחליט לכסות את עיניו (אולי בדרך לא הכי אלגנטית) כאשר למרגלות הבמה נוצרו מעגלי רוקדות - זה עוד ביטוי לכפייה חילונית אגרסיבית של דעות ונורמות שרווחת בתקשורת. אפס כבוד לאמונת האחר. בוז".

מיכל צ'רנוביצקי מהתא החרדי במפלגת העבודה, צייצה: "ליונתן רזאל היו לא מעט אפשרויות אחרות להימנע מלראות את קהל הנשים: לעצום עיניים. לשים מגבעת ולמשוך אותה טיפה למטה. לבקש להחשיך את האולם יותר. וכדומה. הוא בחר בלשים סלוטייפ שחור צעקני, ובוטה. מקווה שזו היתה ההופעה האחרונה לנשים שהוא הוזמן אליה".

ציפי ירום, מ'משפחה' צייצה: "ואולי הריקוד שלהן זו פרובוקציה לשם תשומת לב? הן ידעו שהוא אדם ירא שמים ושומר מצוות שאסור לו לראות אותן רוקדות".

חני וייזר צייצה: "יונתן רזאל שלום, פעם הבאה תכוון כמה סנטימטרים למטה ותדביק על הפה".