אאא

הגורמים השכיחים לקיומם של טפילי מעיים הוא חוסר היגיינה, אספקת מים ומזון מקולקלים או מזוהמים בטפילים, חסרים תזונתיים מסוימים, זיהום אוויר ועוד.

טפילי מעיים ניזונים בעיקר מסוכר ומייצרים רעלים המגיעים לזרם הדם ומפריעים למערכות הגוף השונות ובמיוחד למערכת העיכול, אלה אחראים על מגוון רחב של בעיות בריאות דוגמת אלה שצוינו למעלה.

את הטפילים ניתן, פעמים רבות, לגלות בבדיקות צואה. אולם תשובה שלילית בבדיקה זו (קרי שלא נמצאו טפילים) לא יכולה לשלול את עצם קיומם.

הטפילים היותר מוכרים לציבור הם: חיידק ההליקובקטור הפילורי אשר נבדקת רמתו בבדיקת נשיפה, ופטריית הקנדידה אלביקנס אשר לא מקבלת התייחסות ממשית במסגרת הרפואה הקונבנציונאלית.

פרוטוקול הטיפול בחיידק ההליקובקטור הפילורי די אגרסיבי וכולל בדרך כלל שני סוגי אנטיביוטיקה (מוקסיפן, קלרידקס, פלג'יל), וסותר חומציות (אומפרדקס ודומיו). רוב הציבור יודע שאנטיביוטיקה פוגעת בחיידקים הטובים ומשבשת את האיזון של מערכת העיכול, אך מעט מאוד יודעים שסותרי החומציות פוגעים ביכולת של הגוף לספוג סידן.

ישנם מקרים לא מעטים בהם הטיפול הכימי מלבד תופעות הלוואי לא הועיל ובמקרים אחרים אף החמיר את המצב.

על כן, הרפואה הקונבנציונלית לא ממהרת במתן טיפול אנטיביוטי גם כשהיא כבר מצליחה לאתר את הטפילים.

שיטת האבחון ברפואה הטבעית פשוטה יותר הכוללת בדיקה אירידולוגית בגלגל העין וכן בדיקה ממוחשבת, ואף לצמחי המרפא יש פתרונות יעילים יותר להציע ללא תופעות לוואי ופגיעה במערכות השונות של הגוף ככל שמאובחנים בגוף מושבות של טפילי מעיים.

חברת ננו-טבע טכנולוגיות בע"מ החליטה להעמיד קליניקה למשך חודש לבצוע אבחונים בחינם לתועלת הציבור. האבחון כולל בדיקה אירידולוגית בגלגל העין ובדיקה ממוחשבת.