אאא

הסיעות החרדיות התעוררו הבוקר (שני) ליום נוסף בו ינסו להשיג רוב לחוק המרכולים של יו"ר ש"ס השר אריה דרעי ולהעבירו בקריאה ראשונה במליאת הכנסת, לאחר שנכשלו בניסיון להעבירו בשבוע שעבר בעקבות המצב הקואליציוני.

במצב הנוכחי, כש'ישראל ביתנו' הודיעה שחברי הכנסת שלה יצביעו נגד החוק וכך גם חברי הכנסת שרן השכל ויהודה גליק, הרוב של החרדים הוא דחוק ועומד על קול אחד בלבד. 

בניסיון להרגיע את הרוחות, ראש הממשלה בנימין נתניהו "גייס למילואים" את השר זאב אלקין, בכדי שזה ינסה לסדר רוב לחוק המרכולים. 

בקרב ראשי המפלגות החרדיות עולה האפשרות לפיה יודיעו לראש הממשלה: כל עוד החוק לא יעבור, ש"ס ו'יהדות התורה' לא ישתתפו בהצבעות במליאת הכנסת, אך טרם התקבלה ההחלטה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

נתניהו עצמו ינחת בצהריים בישראל ומשדה התעופה יעשה את דרכו למליאת הכנסת, בכדי להשתתף בהצבעות, זאת לאחר שאתמול הודיע לראשי סיעות הקואליציה כי בקשתו היא שכל חברי הכנסת יהיו בכל ההצבעות בכדי לאפשר לקואליציה להעביר את החוקים.

"אם לא נצליח להעביר את החוק, וכך לא יעברו חוקים נוספים, הרי שהממשלה לא מצליחה למשול וזה יגרור את המערכת לבחירות - שאף אחד לא רוצה בעת הזו", אומרים הח"כים החרדים.

 ל"כיכר השבת" נודע כי השר דרעי העביר אמש לראש הממשלה את המסר הבא: "המרכולים זו הצעת חוק ממשלתית. אם הממשלה לא יודעת להעביר חוק שלה אז היא בבעיה".