אאא

המשרד לבריאות הציבור בקליפורניה פרסם הנחיות לפיהם מומלץ להגביל את החשיפה לטלפונים סלולריים.

לפי האזהרה, מומלץ להימנע משימוש בטלפונים הסלולריים ככל האפשר, בייחוד במקרים שבהם יש קליטה לא טובה, ורצוי להרחיק את המכשיר מהגוף. ד"ר קארן סמית שעומדת בראש המשרד, אף הציעה "לא לשים את המכשיר בכיס".

ההמלצה הנוכחית נובעת ממצאים של מחקר שערכו במשרד ב-2009 בנוגע לקשר בין השימוש בטלפונים סלולריים והסיכוי לחלות בסרטן. ההמלצות פורסמו בעקבות תביעה שהגיש ג'ואל מוסקוביץ, מנהל המרכז לבריאות המשפחה והקהילה באוניברסיטת ברקלי, שדרש לפרסם בפומבי את מסקנות המחקר.

"אנחנו שמחים שמחלקת בריאות הציבור של קליפורניה סוף כל סוף חשפה לציבור מה שהיא יודעת על האופן שבו צריך להגן על הצרכנים מהקרינה של טלפונים סלולרים", הגיבה עורכת דינו קלאודיה פולסקי. לפי ההמלצות, חלק מהניסויים והמחקרים מצאו ששימוש ארוך טווח בטלפונים סלולרים עלול להיות קשור לסרטן במוח ולגידולים בעצבי השמע ובבלוטות הרוק לירידה בספירת הזרע, לכאבי ראש ולבעיות בלמידה ובזיכרון. עוד נטעם במסמך כי ילדים הם ככל הנראה בסיכון גבוה יותר כתוצאה מהחשיפה לקרינה.

משרד הבריאות הציבורית בקונטיקט פרסם המלצות דומות. עם זאת, בקליפורניה מדובר במהלך נועז יחסית, שכן מרבית החברות ששולטות בתעשיית הסלולר פועלות מקליפורניה. בכל מקרה, כלל לא בטוח שההמלצה תשפיע על מעשי האנשים, שרובם מכורים לטלפונים שלהם.