אאא

עוד קרבן של צילומי הסלפי: גופתו של סטודנט בן 29 ממלזיה, לבוש בתחפושת של ספיידרמן - איש העכביש, נמצאה בשבוע שעבר ליד לא הרחק מהקמפוס שבו למד באוניברסיטת דייה בטייוואן. באתר Taiwan News דווח כי לפי גורמים רשמיים, הצעיר נהרג מנפילה מגובה - לאחר שככל הנראה ניסה לצלם את עצמו מגג בניין המעונות שלו כשהוא לבוש בתחפושת.

הצעיר, שלפי כלי תקשורת מקומיים שמו הוא לי יאנג האו, כאמור אינו תושב טייוואן ומשפחתו נמצאת במלזיה. לפי האתר הסיני China Times, הוא התגורר במהלך לימודיו במעונות במרחק של קילומטר מקמפוס האוניברסיטה, וסיפר לחבריו לכיתה שהוא רכש לאחרונה תחפושת של ספיידרמן והוא מתכוון להצטלם איתה.

לפי ממצאי חקירה ראשונים של המשטרה המקומית, לי עמד להצטלם כשהוא עומד על קצה הגג או תלוי על הקצה. המשטרה מעריכה כי הצעיר איבד את האחיזה או את שיווי המשקל ונפל אל מותו.

המשטרה ממשיכה לחקור מה בדיוק קרה באותם רגעים, אך כאמור גופתו נמצאה באותו ערב שמוטה לצד בניין המעונות, והוא סבל מפגיעת ראש חמורה וכן דימום רב. לפי המשטרה המקומית, הסמארטפון שלו אותר על חצובה, במצב של צילום על טיימר, בגג של בניין המעונות - שבו חמש קומות.

לפי Taiwan Times, חבריו של לי סיפרו שהוא אהב את תחום ה"קוספליי" - משחקי תחפושות - ובעיקר את דמותו של ספיידרמן. הם סיפרו שהוא אהב להתחפש ל"גיבור העל" ולטפס על כל מיני מקומות כדי להצטלם ולפרסם את תמונותיו. דיקנית האוניברסיטה התראיינה אף היא לעיתון ואמרה כי היא מביעה צער רב על התקרית וחידדה כי מדובר בפעם הראשונה שקורה דבר כזה באזור הקמפוס. כמו כן היא הוסיפה כי האוניברסיטה אף אסרה על פעילויות פארקור, טיפוס וקפיצה על גגות, בשטחה בשנה שעברה.

לא מעט אנשים איבדו את חייהם בשנים האחרונות בשל צילומי סלפי מסוכנים שנעשו במקומות גבוהים או על פסי רכבת וכדומה.