אאא

הקרע הפנים-חרדי בחיפה: נציג 'אגודת ישראל', אריה בליטנטל, ששמר עד כה על שתיקה, בעקבות הסערה סביב פינוי ישיבת 'יד הרמב"ם', יוצא בשיחה עם 'כיכר השבת' למגננה בעקבות המתקפה נגדו ונגד חבריו ל'אגודת ישראל'.

כפי שסוקר בהרחבה ב"כיכר השבת", השבוע שעבר עורר סערה בחיפה. הוא החל בפינוי ישיבת 'יד הרמב"ם' על ידי העירייה והסתיים במתקפה חריפה ב'יתד נאמן', ביטאון 'דגל התורה', על ח"כ יעקב ליצמן בשל ביקורו אצל ראש העיר יונה יהב.

"עשיתי מחאה בפני יהב על פינוי הישיבה", מבהיר בליטנטל בפתח דבריו. "לא ידעתי מהפינוי המתוכנן", הוא מוסיף וטוען.

על הפגישה המתועדת עם ראש העיר יהב, אומר בליטנטל: "אני לא אחראי על התמונות היוצאות מלשכת ראש העיר, לא אני הדלפתי את התמונה. זו פגישה שתכוננה מראש, לא אמסור פרטים מפגישה סגורה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בלינטנטל הותקף, בין היתר, על השתתפותו בפגישה עם ראש העיר לנוכח חילולי השבת המתרבים בעיר חיפה בחסות העירייה, כאשר בשבתות האחרונות החלו להתקיים אירועים בעיצומה של השבת ב"מתנ"ס הדר" – תאגיד עירוני הנמצא בבעלות העירייה, על כך מגיב בליטנטל: "אני נגד כל פעילות עירונית בשבתות אך המתנ"ס המדובר פתוח כבר 30 שנה בהתאם לסטטוס קוו אליו אנחנו כפופים".

בליטנטל מגיב לטענת יו"ר 'דגל התורה' בעיר מיכי אלפר כי סירב להצטרף למכתב מחאה על פינוי הישיבה ואומר כי "בדקתי את הנושא אצל רבותיי מ'אגודת ישראל' ואמרו לי לא לעשות את זה".

בכירים ב'דגל התורה' סבורים כי מה שהיה הוא לא מה שיהיה וכי ישנה משמעות פוליטית למתקפה הליטאית על יהב ו'אגודת ישראל'. להערכתם לא יהיה מנוס מפילוג רשימת שס"ג והליכה נפרדת בבחירות 2018. לעומת זאת בליטנטל סבור כי למרות המתקפה ניתן לאחד את השורות ולרוץ ברשימה אחת: "אין משמעות פוליטית למתקפה, האחדות תימשך הלאה, נרוץ ברשימה אחת".