אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא הלילה (ראשון) לביקור בהודו כאורחו של ראש הממשלה נרנדרה מודי, ביקור שיימשך שישה ימים. בטרם ההמראה התייחס ראש הממשלה לתקיפה אמש בעזה של צה"ל.

"צה"ל תקף הערב תשתית טרור מרכזית של חמאס ברצועת עזה", אמר ראש הממשלה, "יש מי שאומר שצה"ל תוקף דיונות של חול - זה לא נכון. אנחנו מגיבים על התקיפות נגד מדינת ישראל, אנחנו עושים את זה בתקיפה מאוד שיטתית של התשתיות שמכוונות נגדנו. החמאס צריך להבין שלא נרשה את המשך ההתקפות הללו ושנגיב בעוצמה עוד יותר גדולה".

באשר לביקור בהודו אמר נתניהו כי "הערב אני יוצא לביקור היסטורי בהודו. אני אפגוש שם את ראש הממשלה, ידידי נרנדרה מודי, את נשיא הודו ומנהיגים רבים אחרים. אנחנו נחתום על הרבה מאוד הסכמים.

"אנחנו מחזקים את הקשר בין ישראל למעצמה העולמית החשובה הזאת. זה משרת אותנו בביטחון, בכלכלה, בסחר, בתיירות ובהרבה מאוד תחומים אחרים. זאת ברכה גדולה מאוד למדינת ישראל".

נתניהו נשאל על בנו יאיר שבעקבות הקלטות שפורסמו נשאר בארץ ולא הצטרף לביקור ואמר כי "רעייתי ואני עומדים כאן כאבא ואמא לבן שלנו. הוא נער צעיר שאוהב את מדינת ישראל בכל נימי נפשו. אני רוצה שתחשבו איך אתם תרגישו אם היו רומסים את הילדים שלכם באכזריות שאין לה גבולות, ברשעות ובצביעות. אני אומר את זה לא רק לגורמים בתקשורת, אני אומר את זה גם לאישי ציבור שמצקצקים בלשונם בהתחסדות ובצביעות אבסורדית.

"בהזדמנות הזאת אני מבקש להודות לאזרחים רבים רבים במדינת ישראל שנתנו ליאיר ולנו כתף חמה וכל כך אנושית מול חוסר האנושיות הזאת שראינו. אני רוצה להגיד להם הערב עד כמה אנחנו מעריכים את זה, עד כמה אנחנו מודים להם. אני רוצה להגיד עוד משהו - אתם נותנים לנו הרבה כוח להמשיך".