אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה מבקרים בשבוע האחרון בהודו וזוכי לקבלת פנים חמה ונדירה, אך נראה כי מי שהצליח לרגש אותם יותר מכל הוא הילד מושי הולצברג, שחזר - יחד איתם - למומבאי, לבית בו נרצחו הוריו הי"ד לפני כעשור.

בתחילה ביקרו מוישי ונתניהו בחדר בו היה ישן מוישי הפעוט. "פה היה החדר?", שאל נתניהו את מוישי שהחזיר בתשובה חיובית.

לאחר מכן מוישי נאם, כשנתניהו כל העת מניח את ידו על כתפיו: "לבי פועם, לבי נרגש, לשוב ולחזור לבית הוריי, בית חב"ד שנבנה ושופץ מחדש. כאן נולדתי, כאן גדלתי שנתיים ימים. ספגתי לתוך נשמתי את השליחות של הורי האהובים. לעזוב ארץ חמדה, ארץ יושבת בשליחות הרב. ממקום תחתון, שאין תחתון למטה ממנו. הבית הפתוח לכולם, יהודים מכל העולם, שחיפשו פינה חמה. הורי האהובים עשו כאן לארץ ישראל".

"הייתי הבן היקיר להוריי וילד שעשועים לאורחיי", הוסיף מוישי ואמר, "כשטיילתי בשוק אהבתי להשתעשע עם העיזים, משכתי להן בקרניים, ללא פחד ומורא. אהבתי מאוד בלונים. בכל פעם שחזרנו מביקור בארץ, כל העובדים כאן התחרו מי יקנה לי הכי הרבה בלונים. הוריי קנו לי את כל המשחקים שבעולם. אמי שרטטה עם הקו על הקיר ובכל פעם סימנה כמה גבהתי. אבא בנה לי מטבח מדהים מעץ, מרוב אהבתו אליי".

מוישי הודה לנתניהו שהיה נראה נרגש ונישקו בחזרה: "תודה לך ה' שנתת לנו ראש ממשלה כה נפלא, שהזמין אותנו להצטרף לביקורו כאן בהודו. אני חוזר הביתה, אני חוזר לחדרי לאחר פרידה של 9 שנים. במעמד חגיגי זה, אני רוצה להודות לה' בשם המלכות, ברוך אתה ה' אלוהינו מלך העולם, שעשה לי נס במקום הזה".

"בעוד שנתיים ימים", פנה מוישי לנתניהו, "אחגוג אם ירצה ה' בר מצווה. ראש ממשלתנו היקר, אני מזמין אותך להצטרף אלי לביקורי הבא כאן לרגל הבר מצווה. כשאגדל יותר, אמשיך בעזרת ה' את שליחות הורי במקום זה.

"תודה לך ראש ממשלתי היקר על קיום ההבטחה. ברוך שומר הבטחתו למוישי ומקיים. תודה לאנשי חב"ד ולכל הסגל של רה"מ על הטרחה הענקית להצלחת המעמד והנחת אבן הפינה למוזיאון לזכרם של הורי היקרים. מר בנימין ושרה היקרים, אני מגיש לכם שי צנוע – דגם ובתוכו צילום ספר התורה שנפגע מכדורי המחבלים.

"הקליע יצר חור בצורת מגן דוד בדיוק במילים: 'אחרי מות שני בני אהרון בקרבתם בפני ה' וימותו'. אני נושא תפילה לה' שבקרוב ממש נתראה עם אבא ואמא עם משיח יתקיים".