אאא

ממשיכים להתפרסם פרטים מ"בית הזוועות" שנחשף בתחילת השבוע בקליפורניה בו התעללו זוג הורים ב-13 ילדיהם במשך שנים ארוכות כשהם כולאים וקושרים אותם למיטותיהם. הסיפור התגלה לאחר שאחת הבנות בת 17 הצליחה להימלט ולהזעיק עזרה. 

השוטרים שהגיעו למקום מצאו בפנים 12 ילדים, בני שנתיים עד 29, כשחלקם קשורים בשלשלאות, כבולים למיטות, סובלים מתת-תזונה קשה ומלוכלכים.

רשת החדשות NBC דיווחה היום (ה') מפי מקור המקורב לחקירה ש-13 האחים, ילדיהם של דייוויד אלן טורפין, בן 57, ולואיז אן טורפין, בת 49, הורשו לאכול מדי יום מנת אוכל אחת והתקלחו פעמיים בשנה בלבד.

 

 ההורים המתעללים צפויים להתייצב היום בבית המשפט וככל הנראה יוגש נגדם כתב אישום בגין עינויים, סיכון ילדים וסעיפים רבים אחרים הקשורים לכך שקשרו את ילדיהם לרהיטים.

הנערה שחשפה את בית הזוועות עשתה זאת באמצעות טלפון נייד שמצאה בבית. בבוקר יום ראשון האחרון היא נמלטה, התקשרה למשטרה ודיווחה כי היא מוחזקת על ידי הוריה בניגוד לרצונה - וכי אחיה עוד מוחזקים במקום. השוטרים הגיעו לבית המשפחה בעיר פריס, שנמצאת כשעתיים נסיעה מלוס אנג'לס, ונדהמו. ריח רע מאוד וחשכה שררו במקום.

ממשרד השריף נמסר כי חלק מהילדים שנמצאו בבית היו כבולים בשרשראות ומנעולים. "ההורים לא יכלו לספק באופן מיידי סיבה הגיונית לכך שהילדים שלהם כבולים כך", נמסר בהודעת המשטרה. השוטרים גילו בית בלי גישה למים או מזון ראויים, ומסרו כי אפילו לא הבינו בתחילה ששבעה מבני המשפחה הם בגירים - כיוון שהם רזים באופן קיצוני. השוטרים חשבו שהנערה בת ה-17 שדיווחה על הזוועה היא ילדה בת 10.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מתברר כי אף אחד לא שם לב לזוועה שאירעה במקום כולל בני משפחתם הקרובה. בטי טורפין, אמו בת ה-81 של דיוויד, סיפרה לרשת NBC על משפחתו של בנה: "הם היו כמו כל משפחה רגילה אחרת. והם היו ביחסים טובים. אני לא סתם אומרת את הדברים האלה. הילדים האלה - נדהמנו. הם היו 'מתוקים' ו'מתוקים'  זה לזה".

אחותה של לואיז, תרזה רובינט, סיפרה שהיא לא הייתה בקשר עם אחותה, אבל שלא הייתה לה סיבה לחשוד במשהו. "תמיד חשבנו שהיא חייה חיים מושלמים", היא אמרה בראיון מביתה בנוקסוויל, טנסי. "היא סיפרה לנו שהם כל הזמן הלכו לדיסנילנד". למרות ההיתממות של האחות היא הוסיפה שבני הזוג טורפין סירבו לתת לילדים שלהם להסתובב בחוץ ולבלות זמן רב עם ילדים אחרים. "לא הרשו להם לצפות בטלוויזיה. לא הרשו להם לשוחח בטלפון, לארח חברים, דברים כאלה. דברים רגילים שילדים עושים", אמרה רובינט.

שכנים של המשפחה סיפרו כי הם המומים מהמעצרים. "לא היה לי מושג שזה קורה", מסר שכן שגר מעבר לפינה. "לא ידעתי שיש ילדים בבית". השכן סיפר כי לפני כמה שנים הוא ואמו ראו כמה בני משפחה בחצר הבית וכי שוחח עימם - "אך הם לא אמרו מילה". שכנים אחרים תיארו את המשפחה כקנאית מאוד לפרטיותה.

הסיפור המזעזע הביא כמובן גם את הנוכלים. המשטרה המקומית פרסמה בדף הטוויטר שלה כי קיבלה פניות בעקבות קרן מימון המונים שהוקמה לרווחת הילדים האומללים אך מסרה כי אין קרן לגיטימית כזו עדיין.