אאא

משטרת ישראל פתחה לפני כשבועיים בחקירת אירוע שוד שארע בתאריך 17.1.18 בסניף סוכנות הדואר בעיר קריית מלאכי. בשעת ערב נכנס אל המקום חשוד ובאיומי כלי תקיפה שדד את עובד המקום ועזב לאחר שנטל סכום כסף רב של אלפי שקלים. כוחות משטרה שהוזעקו למקום החלו בפעולות חקירתיות תוך איסוף ממצאים ועדויות בזירה עצמה ובסביבתה.

בחלוף מספר ימי חקירה הצליחו חוקרי המשטרה תוך איסוף מודיעיני נרחב לזהות את החשוד שצולם במצלמת האבטחה במקום האירוע כשפניו חשופות. בלשי המשטרה הגיעו אל ביתו והוא נעצר בתאריך 25.1.18 והועבר לחקירה בתחנת המשטרה בקריית מלאכי שם הכחיש החשוד את המיוחס לו ונכלא. מעצרו הוארך במהלך ימי החקירה מעת לעת בבית המשפט באשקלון לטובת המשך ביצוע פעולות החקירה הנדרשות.

"מדובר בחקירה שדרשה פעולות מתוחכמות לאור העובדה כי החשוד, בדיעבד, ללא עבר פלילי. איסוף ראיות מדוקדק ומקצועיות החוקרים, הביאה לגיבוש תשתית ולכדי כתב אישום נגדו", ציינו במשטרה.

לאורך חקירותיו בחר החשוד להכחיש את החשדות המיוחסים לו וזאת על אף כי הוטחו בפניו הראיות שנאספו תוך כדי החקירה. בין הראיות, שלמרות אלו המשיך זה להכחיש את החשד כלפיו, עדותו של קרוב משפחתו שפגש בו באותו היום, "לחוסר מזלו" של החשוד ממש בזמן שיצא מסניף הדואר לאחר השוד המיוחס לו, ואף ברך אותו לשלום בלא שידע מה עולל קרוב משפחתו רגעים ספורים לפני כן. בנוסף, לאחר שזיהה עובד הסניף את תמונתו של החשוד במסדר זיהוי שנערך במשטרה, בוצע עימות בין השניים בחדר החקירות שם מיד זיהה קורבן השוד את קולו של החשוד כקולו של השודד והטיח בפניו – "עכשיו אני בטוח שזה אתה...".

באחד מימי החקירה, הוצג בפני החשוד סרטון מצלמת האבטחה שמוצבת בסניף הדואר ובה נראה החשוד חשוף פנים. במעמד זה ציין החשוד ככל הנראה מבלי משים לב בפני החוקר – "איזה חתיך אני" כשהוא מביט על דמותו של החשוד בסרטון.

כאמור, בתום פעולות חקירה שערכה המשטרה שכללו איסוף עדויות וראיות רבות, תגיש היום פרקליטות דרום נגד החשוד כתב אישום בבית המשפט המחוזי בבאר שבע.