אאא

הבורסות המובילות באסיה נסחרות הבוקר (ג') בירידות שערים חדות. זאת על רקע הנפילות שנרשמו אמש בבורסות המובילות בניו יורק - בורסת טוקיו נופלת ב-6%, שנגחאי נסוגה ב-3% והונג קונג מאבדת 4.4% מערכה.

המסחר בוול סטריט נחתם כאמור באדום כהה, כאשר דאו ג'ונס סיים בצלילה של 4.6%, S&P 500 ב-4.1% ונאסד"ק ב-3.8%. מדובר ביום מסחר שני ברציפות של ירידות חזקות שבהם המדדים האמריקאים מחקו את העליות שרשמו מתחילת השנה. מדד הפחד זינק ב-115% לרמה של 36 נקודות.

בשונה מהמסחר ביום שישי, שבו מול הירידות בשוק המניות, נרשמו ירידות מקבילות בשוק האג"ח (הנחשב בטוח בעתות משבר) - שדחפו את התשואות לרמות שיא של 4 שנים, אתמול הזרימו המשקיעים סכומי עתק לשוק האג"ח, והתשואות יורדות בהתאם: תשואת האג"ח האמריקאית ל-10 שנים שטיפסה ביום שישי עד ל-2.88% ונסגרה לבסוף ב-2.86% נפלה ב-10 נק' בסיס לרמה של 2.75%. כעת היא מאבדת עוד 11 נק' ונסחרת ב-2.64%.

הבית הלבן פרסם הודעה כי הוא "תמיד מודאג כשהשוק מאבד מערכו". רק לפני כשבוע התגאה הנשיא טראמפ בנאום לאומה כי מאז נכנס לבית הלבן רשמה וול סטריט עליות חדות, וכעת עליו להתמודד עם יומיים רצופים של ירידות חדות שעלולות למחוק את כל "הישגיו" בשוק בבורסה בהם התגאה כל כך.

בשוק הסחורות: הזהב, המשמש משקיעים מקלט בטוח במשברים כלכליים, נסחר בעליות של 0.7% כאשר ונסחר תמורת 1,345 דולר לאונקיה. הנפט נסחר בירידות של 1% כאשר מחירה של חבית מסור WTI עומד על 63 דולר ומחירה של חבית מסוג ברנט עומד על 66 דולר.