אאא

הסנטימנט השלילי בשוקי המניות הגלובליים אינו פוסח על שוק הקריפטו שנסחר היום (ג') בירידות שערים דו סיפרתיות. הביטקוין מאבד 22% מערכו ונסחר תמורת 6,200 דולר - ובכך משלים ירידה של כ-50% בערכו בתוך 7 ימי מסחר.

האת'ריום יורד ב-30% ונסחר תמורת 586 דולרים, הריפל מאבד 25% ומחליף ידיים תמורת 60 אגורות בלבד. גם המטבעות הללו איבדו מחצית מערכם בשבוע האחרון.

מכירת החיסול האחרונה של המטבע מגיעה על רקע חששות שהועלו בשבוע החולף לגבי רגולציה מוגברת, האקרים, ומניפולציית מחירים אפשרית שהתרחשה באתר המרה מרכזי. אתמול, קבוצת הבנקאות הבריטית לוידס החליטה לחסום ללקוחות כרטיסי האשראי שלה את הגישה לקניית ביטקוין, מתוך חשש שערך המטבע ימשיך לצנוח והלקוחות לא יוכלו להחזיר את החוב.

ענקית הבנקאות הכוללת את הליפקס, MBNA ובנק אוף סקוטלנד, היא הראשונה בבריטניה שחוסמת ללקוחות כרטיסי האשראי שלה את רכישת המטבע הווירטואלי ששוויו נחתך בחדות מאז רשם שיא של 19,000 דולר באמצע דצמבר 2017. בשבוע שעבר דווח כי הבנקים ג'יי.פי מורגן ובנק אוף אמריקה אוסרים על רכישת ביטקוין ומטבעות אחרים מסוגו בכרטיס אשראי, ולפני שבועיים הודיעה פייסבוק שתאסור על הופעת פרסומות למטבעות קריפטוגרפיים ולהצעות מטבע ראשוניות.

נוסף על כך, דיווח ב-China Financial News אתמול ציין שהרשויות הסיניות מתכננות להגביר את המאמצים להגבלת פלטפורמות המסחר במטבע, במיוחד כאלה שעברו אל מעבר לים בעקבות איסורה של בייג'ין על הצעות מטבע ראשוניות בספטמבר.

עם זאת, ערכו של הביטקוין נותר גבוה בכמה מאות אחוזים ביחס לערכו לפני שנה, בעוד ערכם של האתריום והריפל עדיין גבוהים באלפי אחוזים מערכם אז.