אאא

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני היה הראשון מבין הנציגים החרדים שהגיבו להמלצות המשטרה לפיהן נאספו די ראיות בכדי להעמיד לדין את ראש הממשלה בנימין נתניהו בעבירות שוחד בתיק 1,000 ותיק 2,000. גפני רמז כי במידה והיועץ המשפטי לממשלה יחליט להגיש כתב אישום, הרי שנתניהו יצטרך להתפטר מתפקידו.

בפתח דבריו אמר גפני: "לראש הממשלה עומדת חזקת החפות, המלצות המשטרה מבחינת החוק, אינן מעלות ואינן מורידות, ובמיוחד לאור האירועים האחרונים שהיו במשטרה".

גפני הדגיש כי כל זה דווקא בשל שמדובר בהמלצות משטרה ולא בהחלטת יועמ"ש, ואמר: "כל עוד לא יוחלט אחרת בקרב הגורמים המוסמכים בעניין, ראש הממשלה רשאי להמשיך בתפקידו, זה החוק. וכך אנו מתייחסים לעניין". את דבריו סיים גפני באיחול: "אני מקווה שהוא ייצא נקי וחף מפשע".

ח"כ אורי מקלב נשמע תקיף יותר נגד המשטרה: "על אף ההמלצות הקשות, אי אפשר להתעלם כי החקירה התנהלה על רקע רדיפה פוליטית ואישית, החקירה זוהמה לכל אורכה ולכן צריך להתייחס אליה בפרופורציות האמיתיות".

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן מסר: "ח"כ לפיד התגלה הערב בבושתו הציבורית, כשהוא ממשיך גם כעת את ניסיון ה'פוטש' נגד רה”מ, אותו ניסה להוביל כבר ב 2014, בגינו אף הודח מתפקידו הכושל באוצר. אני מחזק את ידי ראש הממשלה נתניהו, מאמין בחפותו ומאחל לממשלה שבעזרת השם תסיים את ימיה כחוק לטובת אזרחי ישראל".