אאא

הלם וזעזוע: תושבי המושב בורגתא שבעמק חפר נדהמו לגלות במוצאי השבת האחרונה כי אלמונים הרסו את מקווה הטהרה החדש ביישוב שבימים אלו היה אמור להיערך חנוכת הבית למקווה המהודר.

תושבי המושב מספרים כי "ככל הנראה הפשע אירע ביום שבת. פועלים שהגיעו למקום נדהמו לגלות את ההרס הרב שנזרע במקום". ראש המועצה הדתית בעמק חפר יאיר בטיטו הגיש תלונה במשטרה

לדברי בטיטו: "המאפיין של הפסיפס האנושי שבחר לגור בעמק חפר הוא האחדות והיכולת להכיל דעות ורעיונות שונים. רוב הציבור אינו דתי אך נושאי הדת נעשים בשיתוף פעולה מלא בין יו"ר המועצה האזורית וחברי המועצה לבין המועצה הדתית ורבני המועצה, דבר הבא לידי ביטוי גם בהתנהלות בתוך היישובים של קידום פעילות רוחנית בדרכי נועם".

בעקבות האירוע פנה השר לשירותי דת דוד אזולאי לשר לביטחון פנים גלעד ארדן וביקש ממנו לבדוק מה בכוונת המשטרה לעשות עם התלונה שהוגשה.

במשרד לשירותי דת מציינים שראשי מועצות דתיות נתקלו בעבר במקרים מסוג זה ומקווים שמשטרת ישראל אכן תמגר את תופעת השחתת מבני דת.

ח"כ דני סיידא שוחח עם ראש המועצה הדתית בעקבות המקרה. והגיש שאילתה לשר לביטחון פנים בנושא השחתת מבני דת סיידא ביקש לדעת כמה תלונות הוגשו במשטרה על השחתת מבני דת בשנים 2017-2016 וכיצד מתקדמת חקירת המשטרה בנושא השחתת המקווה במושב בוגרתא שבעמק חפר.