אאא

הותרו לפרסום שמותיהם של חייל וקצין צה"ל שנרצחו סמוך לכניסת השבת  בפיגוע הדריסה סמוך למבוא דותן שבשומרון:   נתנאל קהלני הי"ד,  נהג ביטחון שוטף מהחטיבה המרחבית 'מנשה' בן 20 ממושב אלייקים וזיו דאוס הי"ד, מפקד מחלקה בחטיבת החילוץ, בן 21 מאזור. 

הלוויתו של נתנאל קהלני תתקיים הערב, מוצאי שבת, בשעה 23:00 בבית העלמין באליקים. 

יונתן, דודו של זיו הי"ד סיפר לאחר צאת השבת: "אחרי שהאמא שמעה שהיה פיגוע היא חששה וניסתה להתקשר אליו, אבל הוא לא ענה לה.

"זיו היה ילד שקט, אהב את האנשים והיה צנוע. עשה הכל כדי לתרום למדינה. זיו העלה פרופיל כדי להיות קרבי ולשרת את המדינה ולבנות אותה. יש אנשים שמונעים משנאה ואנחנו מונעים מאהבה. בסוף מי שבא מאהבה ינצח".

כזכור, סמוך לכניסת השבת הגיע המחבל עלא כבהא,  מהכפר ברטעה, לכביש הסמוך למבוא דותן שבשומרון ודרס למוות קצין וחייל צה"ל. שני חיילים נוספים נפצעו באורח קשה וקשה מאוד.

מתחקיר של צה"ל והשב"כ עלה כי בין הדריסה הראשונה לשנייה עברו שניות ספורות והלוחמים ולוחמי צה"ל לא הספיקו להגיב בירי. על פי התחקיר הראשוני, המחבל דרס את החיילים בזמן שהיו בצד הכביש, מה שחיזק את ההערכה שהמחבל סטה מהכביש במכוון.

מחקירתו הראשונית עולה כי המחבל פעל כ'מפגע בודד' ללא שילוח או הכוונה של ארגון טרור גדול כדוגמת חמאס שברכה על הרצח.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בשב"כ ציינו כי המחבל  ריצה מאסר על עבירות ביטחוניות והשתחרר מהכלא הישראלי באפריל אשתקד. כמו כן, לוחמי צה"ל פשטו בליל שבת על בית המחבל בברטעה וחקרו את משפחתו, אחיו נעצר ונבדקת מעורבותו בפיגוע. 

בחמאס אמרו לאחר הפיגוע כי הרצח: "מבהיר שאינתיפאדת ירושלים נמשכת, והמחאה נגד הכרת טראמפ אינה גל של זעם - אלא עניין מתמשך עד שתושג חירות מלאה לפלסטינים". 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לפיגוע, עם צאת השבת, ואמר: "נפעל להריסת בית המחבל ונמצה עמו את הדין". 

"אני שולח תנחומים מעומק ליבי למשפחותיהם של קצין וחייל צה"ל שנרצחו אתמול בידי מחבל בן עוולה ומאחל החלמה מהירה לפצועים".