אאא

האסיר העריק אהרון ביאלה, תלמיד הישיבה שנעצר בשבוע שעבר באשמת עריקות, נשפט ל-20 ימי מאסר והשתחרר לליל הסדר לאחר פעילות עסקנים ופוליטיקאים חרדים, השתתף אמש (מוצאי שבת) במסיבת פרידה שערכו עבורו עסקני 'הפלג הירושלמי' לקראת שובו להמשך ריצוי המעצר.

במסיבת חג שנערכה בראשות הגאון רבי צבי פרידמן, חבר מועצת גדולי התורה של תנועת בני תורה, ובהשתתפות העסקנים חיים אפשטיין ויהושע פולק אמר ביאלה כי הוא מודה לכל אלו שדאגו שייכנס לכלא ולכל אלו שפעלו למען שחרורו ליום טוב הראשון של חג הפסח.

ל"כיכר השבת" נודע כי במהלך החג הראשון שהה ביאלה בביתו של אהרונובסקי, אחד מעסקני 'הפלג'.

ביאלה ישוב בשעות הבוקר להמשך ריצוי מאסר של 20 יום בכלא הצבאי כפי שנקבע על ידי מפקד מיטב.

 רוקדים עם אהרון ביאלה

כפי שדווח ב"כיכר השבת", ביום שישי, שעה קלה לפני כניסת החג, שוחרר האסיר העריק אהרון ביאלה מהכלא הצבאי לליל הסדר וליום ראשון של חג הפסח.

ביאלה, המחזיק גם תעודת זהות אמריקאית וגם ישראלית, נעצר בשעה שביקש בתחילת השבוע לצאת לחו"ל לשהות בחג הפסח עם בני משפחתו המתגוררים בליקווד שבארצות הברית. ביאלה נשפט על ידי מפקד מיטב ל-20 ימי מאסר מאחר ונחשב כעריק משום שלא התייצב בלשכת הגיוס.

הראשון שעורר את הנושא בערב החג היה ח"כ דב חנין מחד"ש, כשלאחר מכן נכנסו מספר עסקנים לעובי הקורה, כאשר בסופו של דבר התרצה שר הביטחון אביגדור ליברמן לשחרר את ביאלה ליום אחד.

לדברי גורמים בסביבתו, מי שפעל למענו של אסיר הפלג היו שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי, משה ליאון והגאון רבי שמואל רבינוביץ'. גורמים במפלגות החרדיות הזכירו לטובה את יועצו החרדי של ליברמן אבי אבוחצירה כמי שסייע מאחורי הקלעים למהלך והביא לסיומו המוצלח בתוך מספר שעות.

מנגד, בפלג הירושלמי טענו כי רק שר הביטחון ליברמן נענה לדרישה אולם מכחישים את מעורבותו של דרעי.