אאא

התושבים ברחוב אידלסון שבשכונת רמות בירושלים הרגישו בשבועות האחרונים תנועה מוזרה של בכירים העולים אל בית משפחת זיאת ברחוב. רכבי הפאר שעצרו בסמוך לבית הורידו ראשי ישיבות, רבני ערים, דיינים ואישי ציבור לצד המוני בית ישראל שהגיעו בקבוצות, מישיבות ומתלמודי התורה.

לא כולם הבינו את פשר הביקורים הרבים, אך מתברר כי נשיא מועצת חכמי התורה ראש הישיבה הגאון חכם שלום כהן שוהה בימים אלו בבית חתנו הגאון רבי יצחק זיאת והציבור מגיע למעונו בכדי להיוועץ ולהתברך בבית שהפך למוקד עליה לרגל.

תפילת ערבית במעונו של ראש הישיבה בשכונת רמות
תפילת ערבית במעונו של ראש הישיבה בשכונת רמות
הגדלה

כמידי שנה במהלך ימי 'בין הזמנים' של חודש ניסן שוהה ראש הישיבה למנוחה בבית חתנו בשכונת 'רמות', שם שהה גם בימי חג הפסח, כאשר במהלך כל החודש מתקיימים מנייני התפילות במחיצת נשיא המועצת וקבלת קהל לברכה והתייעצות לצד סדרי לימודו הקבועים של הגר"ש. 

עשרות רבנים, ראשי ישיבות, רבני ערים, דיינים ויושבי על מדין, לצד אישי ציבור והמוני בית ישראל פקדו מידי יום את הבית ברחוב אידלסון שהפך למוקד עליה לרגל במהלך כל ימי ניסן, לשהות במחיצתו של הכהן הגדול, להיוועץ ולהתברך. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כותב השורות מקבל את ברכת ראש הישיבה, השבוע
כותב השורות מקבל את ברכת ראש הישיבה, השבוע
הגדלה

גם במהלך ימי חול המועד עלו ובאו למעונו מאות אברכים ובני תורה לצד תלמידי ישיבת 'פורת יוסף' ובוגריה שהגיעו מכל רחבי הארץ לקיים בהידור מצוות "הקבלת פני רבו ברגל".

יצוין כי ראש הישיבה הגר"ש כהן צפוי לשוב בתחילת השבוע לביתו שבעיר העתיקה וימסור את 'שיעור הפתיחה' לזמן קיץ  בהיכל ישיבת 'פורת יוסף'.

אחד התושבים המתגורר בסמיכות אומר ל'כיכר השבת' כי "אנחנו לא רגילים לעומס שנוצר בחניה בשעות מסוימות או לקבוצות שמגיעות לבניין, אבל בסך הכל אנחנו מאד שמחים שהרב נמצא בקרבנו ולו לחודש בשנה".