אאא

רוצים עדיין לנפוש בסיני? הטרור רק בדרום סיני? שמונה חיילים מצרים נרצחו ו-15 נוספים נפצעו אתמול (שבת) במהלך ניסיון חדירה של מחבלים לבסיס צבאי בצפון סיני. המחבלים הגיעו לבושים בחגורות הנפץ וניסו להיכנס לתוך הבסיס, ולאחר שלא הצליחו לעשות זאת - חלקם פוצצו את עצמם.

בהודעת הצבא המצרי נמסר כי מלבד חגורות נפץ, המחבלים היו חמושים ברובים ובמטולי RPG. כל חברי החוליה, שמנתה 14 מחבלים, נהרגו באירוע על ידי הכוחות המצריים.

כזכור, לפני כחודשיים פתח צבא מצרים במבצע מסיבי נגד מעוזי המחבלים בחצי האי סיני, בדלתת הנילוס ובמדבר המערבי סמוך לגבול עם לוב. אף גורם לא לקח אחריות על הפיגוע, אך האצבע המאשימה מופנית כמעט באופן אוטומטי אל ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש), שפעיל במיוחד באזור באמצעות שלוחות מקומיות.

בפעולה שביצע צבא מצרים בתגובה לפיגוע בסוף השבוע, חוסלו 27 פעילי טרור. הצבא מסר כי בין היתר בוצעו שש תקיפות אוויריות בסיני. עוד נמסר כי 114 חשודים בפעילות טרור נעצרו, בהם 21 מחבלים מבוקשים.

שלוחת דאעש בסיני הוסיפה להוציא לפועל פיגועים נגד יעדים של של כוחות הביטחון במצריים, שמצידם ממשיכים בפעילות הביטחונית נגד פעילי ארגון הטרור בסיני ודואג לפרסם עדכונים מדי יום על לכידת פעילי טרור, חיסולם והשמדת ציוד ואמצעי לחימה שמשמשים אותם בפעילותם נגד כוחות הביטחון ויעדים ברחבי המדינה.

בשנה האחרונה נרצחו במצרים מאות בני אדם בידי דאעש, ביניהם עשרות שוטרים וחיילים מצריים.

שמונה חיילים מצרים נרצחו ו-15 נוספים נפצעו אתמול (שבת) במהלך ניסיון חדירה של מחבלים לבסיס צבאי בצפון סיני. המחבלים הגיעו לבושים בחגורות הנפץ וניסו להיכנס לתוך הבסיס, ולאחר שלא הצליחו לעשות זאת - חלקם פוצצו את עצמם.

 

בהודעת הצבא המצרי נמסר כי מלבד חגורות נפץ, המחבלים היו חמושים ברובים ובמטולי RPG. כל חברי החוליה, שמנתה 14 מחבלים, נהרגו באירוע.

 

לפני כחודשיים פתח צבא מצרים במבצע מסיבי נגד מעוזי המחבלים בחצי האי סיני, בדלתת הנילוס ובמדבר המערבי סמוך לגבול עם לוב. אף גורם לא לקח אחריות על הפיגוע, אך האצבע המאשימה מופנית כמעט באופן אוטומטי אל ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש), שפעיל במיוחד באזור.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

 

בפעולה שביצע צבא מצרים בתגובה לפיגוע, חוסלו 27 פעילי טרור. הצבא מסר כי בין היתר בוצעו שש תקיפות אוויריות בסיני. עוד נמסר כי 114 חשודים בפעילות טרור נעצרו, בהם 21 מחבלים מבוקשים.

 

שלוחת דאעש בסיני הוסיפה להוציא לפועל פיגועים נגד יעדים של של כוחות הביטחון במצריים, שמצידם ממשיכים בפעילות הביטחונית נגד פעילי ארגון הטרור בסיני ודואג לפרסם עדכונים מדי יום על לכידת פעילי טרור, חיסולם והשמדת ציוד ואמצעי לחימה שמשמשים אותם בפעילותם נגד כוחות הביטחון ויעדים ברחבי המדינה.

 

זירת הפיגוע בעיר המצרית ביר אל-עבד

 

 

בין המבצעים הבולטים האחרונים של מחוז סיני בדאעש ניתן למנות את הפיגוע הרצחני במסגד המזוהה עם הזרם הסופי בעיר ביר אל-עבד שבסיני, שבו נרצחו יותר מ-300 בני אדם. הארגון לא לקח אחריות על הפיגוע באופן רשמי, אך כל האצבעות המאשימות מופנות כלפיו. בחודש יולי האחרון נהרגו 23 אנשי צבא מצרים בפיצוץ שתי מכוניות תופת בעמדת בידוק צבאי בכפר אל-ברת' ברפיח שבצפון חצי האי, ו-33 אנשי ביטחון נוספים נפצעו. בתגובה לכך צבא מצרים הודיע כי יותר מ-40 מחבלים חוסלו.

 

 

קהילת הנוצרים הקופטים במצרים היא אחת מקבוצות האוכלוסייה שנפגעות יותר בשנים האחרונות מפיגועים של דאעש, בין אם באמצעות פגיעה בכנסיות או תקיפה ישירה של נוצרים. רק בחודש מאי האחרון חוליית ירי של דאעש סיני תקפה רכב ושני אוטובוסים, שאחד מהם הסיע ילדים שהיו בדרכם למנזר סמואל הקדוש במחוז אל-מניא במדינה. במתקפה נהרגו למעלה מ-30 אנשים.