אאא

מידי שנה, ביום הזיכרון, עולה שוב ושוב לכותרת נושא היחס של הציבור החרדי לחיילי צה"ל, ובכל שנה אין כמו התשובה הברורה של מרן פוסק הדור רבינו עובדיה יוסף זצוק"ל, כשבמהלך שיעורו השבועי במוצאי השבת הסביר היטב כמה צריך להעריך את חיילי צה"ל שנלחמים ומוסרים את נפשם ועל ידי כך - בסיעתא דשמיא - מאפשרים לבני התורה לשבת וללמוד בהיכלי התורה. 

היה זה בשנת 2009, עת לוחמי צה"ל היו בשיאה של הלחימה במבצע 'עופרת יצוקה' ברצועת עזה, מרן זצוק"ל נכנס במוצאי השבת אל שיעורו השבועי בבית מדרשו ברחוב הקבלן 45 ובחר לפתוח את השיעור דווקא בדברים מרגשים על חיילי צה"ל.

"חיילי צה"ל נמצאים בצבא ומשרתים" פתח פוסק הדור את דבריו: "עושים את מלאכתם מלאכת שמיים, שומרים על עם ישראל, על ידי ששומרים עלינו אנחנו יכולים ללמוד תורה, יכולים להתפלל, אם לא היו שומרים עלינו - אלה - אנשי צה"ל, מה היינו עושים? אלה הרשעים האלו היו באים, פרא אדם, היו נותנים לנו מנוחה? שנשב להתפלל וללמוד תורה? לא!".

"אלה, הצה"ל הזה, עושים חסד עם ישראל, כולם אנשי חסד, ה' ישמור צאתם ובואם ויחזרו לביתם לחיים טובים ולשלום", המשיך מרן הרב עובדיה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מרן פנה בשלב הזה לציבור בכדי שידעו להעריך את הלוחמים: "כל אחד צריך להעריך את זה, לא בחינם אנחנו עושים להם 'מי שברך' ביום שבת לפני פתיחת ההיכל לחיילי צה"ל, לא לחינם, הם מוסרים את נפשם בשביל זה, כמה מסכנים נהרגים על יחוד קדושת ה', על יחוד קדושת ארץ ישראל".

"לכן צריך להעריך את הדבר הזה, לברך אותם", המשיך הרב בהתרגשות, "לראות חייל? צריך לנשק אותו! הוא מוסר את עצמו בשביל עם ישראל! הוא נותן לנו ללמוד תורה, נותן לנו להתפלל. אם לא היה הוא יכולתי להתפלל? כל רגע יבואו אנשי החמאס, מה היינו יכולים לעשות, איפה היינו הולכים".

מרן רבינו זצ"ל סיים את דבריו ובירך את החיילים: "הקב"ה ישמור אותם, ייתן להם משאלות לבם לטובה ולברכה ויקימו בתים נאמנים בישראל ויחזרו לביתם לחיים טובים ולשלום".