אאא

גורמים חרדים הביעו הערב (שלישי) זעזוע ממה שכינו "ההידרדרות הרוחנית אליה מובילים רבני הארגון הפשרני צהר במסגרת מאבקם בממסד הרבנות הראשית לישראל" וזאת בשל קישור שעשה בווינט בין טור המתנגד לנישואין על פי ההלכה לבין מיזם נישואין של צהר.

כידוע, ארגון צהר פועל בשנים האחרונות - בפרט מאז הפסיד בקרב על הרבנות - בכדי לקדם אפשרויות אלטרנטיביות לנישואין, כשרות ושאר שירותי הדת. אלא שכתבה שבסופה קודם מיזם הסכם הנישואין "הסכמאהבה" של צהר, ופורסמה היום ב-ynet, הכילה כותרת מקוממת במיוחד - "ילדתי, אל תינשאי כדת משה וישראל".

לדברי גורם חרדי, "כתבות שיווקיות ותכנים פרסומיים מנסים להטמיע בדעת הקהל סלידה משירותי הרבנות ובכללם להמאיס על תושבי ישראל יהודים שומרי מסורת את האופציה להינשא כדת משה וישראל".

הכותרת שקוממה את הרבנים נגד צהר (צילום מסך)
הכותרת שקוממה את הרבנים נגד צהר (צילום מסך)
הגדלה

הגורמים מביאים את הכתבה שפורסמה היום וזכתה לכותרת המקוממת. בכתבה הופיע מכתב מאם לבתה, לקראת בת המצווה, ובו היא מדריכה אותה כבר בגיל צעיר זה שלא להינשא באופן היהודי המסורתי. לדברי הגורמים, "מדובר בחציית קו אדום ובפריצת גדר חמורה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"מילא לתת שירות לאנשים שמאסו מעצמם מהלכי הביורוקרטיה הרבנית, הרי שאז כביכול יש לצהר תירוץ לכסות הלכתית לנעשה, אך לנסות להשפיע על אנשים מסורתיים לאמץ מראש עמדות שכאלו רק בשל הרצון שיינשאו בדרך האלטרנטיבית דרך הארגון שלהם?", הם תוהים.

לדבריהם, "ללכת מראש ולפגוע בקודשי היהדות רק בשל אינטרס רגעי כזה או אחר - זהו דבר שגדולי הנלחמים בדת לא העיזו את פניהם לעשות וכעת צהר פשוט שחררו כל רסן".

ב'צהר' מבהירים מנגד כי אין להם שום קשר לפרסום בווינט. לדבריהם, הקישור שנעשה בין הטור דעה להסכם קדם נישואין של צהר נעשה על ידי ווינט וללא קשר לצהר. "כל המהות של צהר, מנוגדת לחלוטין לעמדת אותה כותבת שמתנגדת לנישואין בצהר בדיוק כמו לכל נישואין על פי ההלכה".