אאא

עובדי אמזון מצטרפים למאבק בו החלו ארגוני זכויות פרט ושנרתמו אליו 20 בעלי מניות בחברה, כשהדרישה היא להפסיק את אספקת טכנולוגיית זיהוי הפנים למשטרת ארה"ב. צעד זה שהוביל לשליחת מכתבים רבים למייסד ג'ף בזוס על ידי עובדי החברה, נראה כגל נוסף של מחאות העובדים בתעשיית הטכנולוגיה.

העובדים מוחים נגד פעילות החברה בפרויקט "recognition" בו היא מפתחת ומספקת טכנולוגיה ותשתית לניהול זיהוי ומעקב אחר המוני אנשים בו זמנית, לעתים בפריסה כלל עירונית. העובדים ביקשו מבזוס להפסיק את שיתוף הפעולה וכתבו כי הם "מסרבים לשתף פעולה עם כלים להפרת זכויות אדם".

יכולות אלו שפותחו באמזון כבר נמצאים בשלבי הטמעה וניסוי במקומות שונים כמו וושינגטון הבירה ואורלנדו פלורידה. טכנולוגיה זו מקלה ומנגישה איתור, ניטור ומעקב אחר אנשים באמצעות מצלמות רחוב פשוטות. כשבשימוש כלים ממוחשבים מתקדמים מאפשר המוצר של אמזון יכולת זיהוי שמתגברת על הצטופפות בהמון כמו באירועי ספורט, פסטיבלים, הפגנות ועוד. היא גם אינה סוטה באבחנתה אפילו כשהאדם שינה אלמנטים בדמותו כמו תספורת, גילוח, משקפיים ועוד גם כשהפנים מוסתרות בחלקן.

קריאה זו של העובדים נועדה להעיר את האב המייסד של חברת הענק, ולו באמצעות העלאת מפלס הלחץ במחלקות כוח האדם שלה. זאת אחרי שהמחאה שעלתה מצד מחזיקי המניות מוקדם יותר השבוע נענו בהתעלמות.

בדומה למחאה שקיימו עובדי מיקרוסופט בנושא שיתוף הפעולה עם מחלקת ההגירה וזו שבאה אחריה מצד עובדי גוגל בנושא שיתוף הפעולה עם משרד ההגנה האמריקאי, גם כאן העובדים שנהנים מביקוש גבוה ותנאים מפנקים יכולים להרשות לעצמם התנהלות דומה וזאת בחסות הביטחון התעסוקתי שמבטיח להם שוק העובדים של תעשיית ההייטק.